Parafia Chrystusa Króla 

Lipiec 2022

XV Niedziela Zwykła - 10.07.2022 - PDF 

Czerwiec 2022

XII Niedziela Zwykła - 19.06.2022 - PDF 
Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022 - PDF

 

Maj 2022

VII Niedziela Wielkanocna - 29.05.2022 - PDF
VI Niedziela Wielkanocna - 22.05.2022 - PDF
V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022 - PDF
III Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022 - PDF

 

Kwiecień 2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022 - PDF

 

Marzec 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu - 27.03.2022 - PDF
III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022 - PDF
II Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2022 - PDF
I Niedziela Wielkiego Postu
- 06.03.2022 - PDF

 

Luty 2022

VIII Niedziela Zwykła - 27.02.2022 - PDF

VII Niedziela Zwykła - 20.02.2022 - PDF

VI Niedziela Zwykła - 13.02.2022PDF

V Niedziela Zwykła - 06.02.2022 - PDF

Kancelaria Parafialna jest czynna:

poniedziałek, środa, piątek - od 16.30 do 17.30

Sobota - od 8.00 do 9.00

Istnieje możliwość wpłacania ofiar na parafię oraz odliczenia darowizny na cele kultu religijnego od dochodu, nie wyższej niż 6% dochodu podatnika. 

NUMER KONTA PARAFII: BS 27 9434 0002 2001 1000 0023 0001

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu - 04.12.2022

1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w II tydzień Adwentu.

 • Zapraszamy do udziału w Roratach, które odprawiane są w dni powszednie Adwentu o godz. 630, a poprzedzone są śpiewem Godzinek. Zapraszamy całe rodziny, a szczególnie zachęcamy dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Przynośmy ze sobą lampiony i gromadźmy się przy Jezusie i Maryi.
 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek wystawionych za ławkami można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie tychże Kościołów.
 • Dziś o godz. 1715 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych. 
 • Na Mszy św. o godz. 900 nastąpi obrzęd błogosławieństwa opłatków i rozesłanie posłańców, którzy od jutra rozpoczną dzieło roznoszenia poświęconych opłatków do mieszkańców naszej parafii. Wszystkich chętnych prosimy o ich przyjęcie na znak łączności z całą wspólnotą parafialną. Można przy tej okazji złożyć dowolną ofiarę na rzecz parafii.
 • Dziś w Świetlicy Parafialnej bezpłatne porady prawne w godz. 1500 do 1600.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej zbiórka dla LSO.

3. We wtorek – 6.12. – wsp. św. Mikołaja, bpa – Patrona czynnego miłosierdzia i dyskretnej pomocy. Niech postać tego świętego zachęci i nas do okazania dobroci wobec bliźnich, zwłaszcza potrzebujących.

 • O godz. 1630 dzieci ze Świetlicy Parafialnej przedstawią program o św. Mikołaju, a po nim w naszej świątyni zagości św. Mikołaj z upominkami dla dzieci i młodzieży, które przynależą do grup parafialnych oraz do dzieci, które uczęszczają na świetlicę.

4. W środę – 07. 12 – wsp. Św. Ambrożego, b.

 • O godz. 1700 cotygodniowa adoracja połączona z comiesięcznym nabożeństwem do Przeczystego Serca św. Józefa.
 • Po Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.

5. W czwartek – 08.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 • Msze św. będą sprawowane o godz.: 630, 900, 1630 i 1800.
 • Na Mszy św. o godz. 1630 zgromadzą się wraz z rodzicami dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii św., które w tym dniu otrzymają uroczyście poświęcone medaliki.
 • Po Mszy św. o godz. 1630 Godzina Święta.
 • Od  godz. 1200 do 1300 zapraszamy do świątyni na „Godzinę Łaski dla całego świata”. W objawieniu przekazanym Włoszce Pierinie Gilli  8.XII. 1947 r. Matka Boża zachęcała do modlitwy w tej godzinie, bowiem pragnie zesłać wiele łask dla duszy i ciała. Skorzystajmy zatem z tego daru Matki Bożej. Po Mszy wieczornej spotkanie SKC.

6. W II piątek miesiąca o godz. 1500 odbędzie się comiesięczne Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę jeśli nic nie stanie na przeszkodzie gościć będziemy ks. Jarosława Rudy z parafii Maniewicze na Ukrainie, który będzie dzielił się świadectwem wiary i zarazem kwestował na rzecz swoich parafian znajdujących się w trudnej wojennej sytuacji.

8. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w dorocznej akcji charytatywnej „Adwentowe drzewko dobroci”. W tym tygodniu na choince obok obrazu Jezusa Miłosiernego umieszczone będą bombki z wypisanymi potrzebami danej osoby, czy rodziny z naszej parafii. Chętni do wsparcia potrzebujących, proszeni są o zabranie sobie bombki z choinki i przygotowanie stosownej paczki. Do 20 grudnia prosimy złożyć pod choinkę przygotowaną paczkę z podpisanym numerem. Również na tej choince znajdą się bombki przygotowane w ramach koordynowanej przez Rycerzy Kolumba akcji „Paczuszka dla maluszka”. Tym razem pragniemy wesprzeć „Chłopców z DPS” w Mokrzyszowie, prowadzony przez siostry Służebniczki. Potrzebne są następujące artykuły: prześcieradła, pościel, ręczniki, kosmetyki dla leżących, chusteczki nawilżające, środki do pielęgnacji ciała, art. higieniczne, pieluchy dla dorosłych oraz słodycze dla dzieci.

9. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny do przygotowania ozdób na tegoroczną choinkę przy szopce. W tym roku prosimy o wykonanie ozdób piernikowych w dowolnym kształcie i kolorze. Ozdoby, prosimy składać w Świetlicy parafialnej do dnia 20 grudnia. Nagrody za wykonane ozdoby wręczone zostaną po Mszy św. o godz. 1200 w Nowy Rok.

10. Pragniemy poinformować, że w tym roku będzie organizowana spowiedź przedświąteczna w ciągu jednego dnia, tj. w sobotę 17 grudnia. Oczywiście zachęcamy do systematycznego korzystania z tego Sakramentu.

11. „Bóg zapłać” tym parafianom, które posprzątali wczoraj świątynię za parafian, którzy nie zgłosili się na dyżur porządkowy. W tym tygodniu prosimy o dyżur parafian z bloku nr 38  przy ul. Mickiewicza.

12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej oraz do zakupienia świec wigilijnych Caritas. Można również nabyć opłatki, gdyby ktoś potrzebował wcześniej.

 
20.11.2022 - Koncert muzyki poważnej w naszej parafii

Zwieńczeniem uroczystości odpustowej Chrystusa Króla w naszej parafii był koncert pt. "Stwórco mój..." w wykonaniu artystów związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi pod kierunkiem p. Prof. Aleksandry Nawe. Wystąpili: Aleksandra Nawe (organy), Karolina Szymańska-Maziarz (sopran), Magdalena Dydo-Włodowska (mezzosopran) oraz Maciej Włodowski (baryton). Artyści zaprezentowali zebranej publiczności dzieła takich artystów jak: Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha, Gaetano Donizettiego, Gioachino Rossiniego, Jerry'ego Bocka czy Karla Jenkinsa. To był wspaniały wieczór z muzyką poważną.
 
20.11.2022 - IX Marsz Mężczyzn i odpust w naszej parafii

Po przerwie spowodowanej pandemią odbył się IX Marsz Mężczyzn. Mężczyźni wyruszyli sprzed Figury Serca Jezusowego na Serbinowie. Z modlitwą i śpiewem dotarli do naszej parafii na uroczystą sumę odpustową sprawowaną o godz. 12.00. Była to równocześnie Msza św. dziękczynna w XX rocznicę pierwszej Mszy św. odprawionej w adoptowanym na świątynię budynku oraz XX uroczystość odpustowa.
Organizatorem Marszu byli Rycerze Kolumba z dwóch tarnobrzeskich rad: Rady 15239 na "Serbinowie" i Rady 17703 z naszej parafii, oraz nasza parafia.
 
15.10.2022 - Dzień Dziecka Utraconego

W sobotę 15 października w Dniu Dziecka Utraconego modliliśmy się przed tablicą upamiętniająca dzieci nienarodzone i utracone, prosząc, by Bóg okazał im Swe Oblicze, a rodzicom dał ukojenie i nadzieję na spotkanie w niebie. Na koniec wierni złożyli zapalone znicze.

 
23.09.2022 - Msza św. tarnobrzeskich policjantów

W piątek 23 września o godz. 18.00, sprawowana była w naszej świątyni uroczysta Msza z okazji święta patrona Policji Michała Archanioła oraz przypadającego jubileuszu 15-lecia posługi Kapelana w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ks. dziekana Adama Marka.

W uroczystości udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Rajmund Murek, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak, komendanci Komisariatu Policji w Gorzycach i Nowej Dębie, kierownicy Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim i Grębowie, policjanci i pracownicy Policji, a także licznie zgromadzeni parafianie i goście.

Eucharystii przewodniczył Jubilat ks. dziekan Adam Marek, który w wygłoszonej homilii powiedział (…) „Drogie Policjantki i Policjanci macie wspaniałego patrona św. Michała Archanioła, bo też i piękna jest wasza służba społeczeństwu. Nie jest łatwo być policjantem, z wielu przyczyn, ale pomyślmy dzisiaj patrząc na naszego Patrona świętego Michała Archanioła w jak pięknym i bożym dziele przez swoją służbę uczestniczycie. To prawda, że poprzez nią musicie się zmagać z konkretnym złem. Jako policjanci do wypełnienia do swojej misji potrzebujecie siły, której źródłem nie jest człowiek, ani regulaminy, ale sam Bóg”.

Na zakończenie mszy świętej Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski w imieniu zgromadzonych funkcjonariuszy podkreślił szczególną rolę księdza kapelana i złożył życzenia jubilatowi; „Z okazji przypadającego pięknego jubileuszu 15 -lecia posługi Kapelańskiej w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w imieniu własnym oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji bardzo serdecznie dziękuję ks. dziekanowi Adamowi Markowi, za zaangażowanie szerzenia wiary oraz wsparcie duchowe naszej jednostki, życzę na dalsze lata posługi kapłańskiej dużo siły i wielu łask bożych (…)”.

We mszy świętej uczestniczył Sztandar Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Po jej zakończeniu zgromadzeni przeszli pod figurę świętego Michała Archanioła, gdzie delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki.

Galeria zdjęć dostępna w Tygodnik Nadwiślański

27.08.2022 - Na pielgrzymim szlaku

W sobotę 27 sierpnia z naszej parafii grupa 45 pielgrzymów z Księdzem proboszczem wyruszyła autokarem do Jarosławia, gdzie zwiedzili kolegiatę Bożego Ciała, cerkiew Przemienienia Pańskiego, Opactwo Benedyktyńskie oraz piękny renesansowy Rynek. Następnie udali się do sanktuarium w Wielkich Oczach, gdzie sprawowali Mszę św. i posilili się kiełbaską z grila przygotowaną przez tamtejszego proboszcza. Kolejny ważny punkt pielgrzymki to cerkiew św. Paraskewy w Radrużu i zwiedzanie okolicznościowych wystaw. Pielgrzymowanie zakończyło się nawiedzeniem uroczego miejsca Objawień Matki Bożej w Nowinach Horynieckich, gdzie wszyscy nabrali cudownej wody ze źródełka. Po drodze nawiedzili Lubaczów oraz Horyniec Zdrój.

 

11.07.2022 - Modlitwa w intencji ofiar Rzezi Wołyńskiej

W 79 rocznicę Rzezi Wołyńskiej oraz Dniu Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich modliliśmy się w naszej parafii w intencji wszystkich ofiar. 

 
19.06.2022 - Biskup z Kamerunu gościł w naszej świątyni

Obchodzący w tym roku 25-lecie przyjęcia sakry biskupiej ordynariusz diecezji Doumé - Abong Mbang w Kamerunie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Jego wizyta była podziękowaniem dla wiernych, którzy od wielu lat wspierają materialnie i modlitewnie duszpasterzy, siostry zakonne i świeckich misjonarzy pracujących w kameruńskiej diecezji.

- Od kilkunastu lat dzieci, które przyjęły w danym roku I Komunię Świętą, włączają się w akcję pomocową "Dzieci komunijne - dzieciom misji", składając ofiary na misje. Również my, jako parafia, wspieramy misjonarzy, w sposób szczególny zaś pochodzących z naszej diecezji, którzy pracują w różnych zakątkach globu. Naszą pomoc kierujemy także do diecezji Doumé - Abong Mbang. Cieszymy się bardzo z wizyty księdza biskupa, a zwłaszcza najmłodsi, bo to głównie z myślą o nich przybył do naszej parafii i, co należy dodać, jest to pierwszy jego pobyt nie tylko w naszej parafii, lecz w ogóle w Tarnobrzegu - powiedział ks. Adam Marek, proboszcz parafii Chrystusa Króla.

Podczas Mszy św. tegoroczne dzieci pierwszokomunijne przekazały bp. Ozdze zebrane przez siebie datki na wsparcie misji w Kamerunie.

Misjonarz dziękował serdecznie za każde wsparcie.

- Dzięki tym ofiarom, w tym złożonym przez dzieci pierwszokomunijne z tego i minionego roku, możemy wprowadzać do szkół najbiedniejsze dzieci kameruńskie. Kształcimy je dzięki waszym ofiarom, by potem one mogły kontynuować naukę w innych szkołach i miały otwarte drzwi na przyszłość. Wasze ofiary w części przeznaczamy także na zakup podstawowych posiłków, które dzieci otrzymują w szkole, jak słodzone mleko oraz bagietki posmarowane kremem czekoladowym. Kiedyś jeden z chłopców wypił tylko kilka łyków, pozostawiając sporą część mleka. Na pytanie, czy może mu nie smakuje, odrzekł, że jest pyszne, ale w domu ma siostry i braci, i oni też by chcieli skosztować, bo nigdy nie pili słodzonego mleka - mówił w homilii bp Jan Ozga.

Opowiadając o zwyczajach mieszkańców Kamerunu, wśród których posługuje od 34 lat, przytoczył nieco anegdotyczną historię, jaka spotkała go podczas pobytu w jednej z parafii. - Przyszła do mnie kobieta, prosząc o pomoc dla syna, który już trzykrotnie nie zdał matury, naturalnie wcześniej już była u szamanów, ale jak widać nic nie wskórali. Poradziłem jej, by wspólnie z synem odmawiali Różaniec, a jeśli nie zna tej modlitwy, niech poprosi proboszcza, aby ją nauczył. Za kilka miesięcy znowu byłem w tej parafii i dowiedziałem się, że ta kobieta bardzo chce się ze mną spotkać. Kiedy przyszła, gorąco mi podziękowała, bo syn wreszcie zdał maturę i powiedziała: "Wiesz co, ta Biała Pani świetnie czaruje". Nie wiedziała dobrze, że mówi o Matce Bożej, ale uznała, że modlitwa różańcowa ma wielką moc. Poradziłem jej, by wszędzie, gdzie będzie, zachęcała do modlitwy do Białej Pani, bo kto wie, może jeszcze niejeden raz coś wyczaruje - opowiadał z uśmiechem misjonarz.

Podziękowania skierował także do organisty Grzegorza Więczkowskiego, który specjalnie dla niego zagrał słynny motyw "Obój Gabriela" z filmu "Misja" skomponowany przez Ennio Morricone.

Biskup Jan Ozga, pochodzący z Woli Raniżowskiej (diecezja sandomierska), posługę misyjną w Kamerunie podjął w październiku 1988 roku w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nguélémendouka. Trzy lata później otrzymał nominację na wikariusza generalnego diecezji Doumé - Abong Mbang, 20 kwietnia 1997 roku z rąk kard. Christiana Wiyghana Tumi, arcybiskupa Duali, przyjął sakrę biskupią.

Obecnie diecezja zajmuje powierzchnię ok. 37 tys. km kwadratowych, a na jej terenie mieszka ponad 200 tys. ludzi, z których przeszło połowę stanowią katolicy. (źródło: https://sandomierz.gosc.pl/doc/7644629.Tarnobrzeg-Gosc-z-Kamerunu)

16.06.2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Źródło: Tygodnik Nadwiślański

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią powróciła tradycja wspólnego świętowania Bożego Ciała łącznie z parafią Św. Barbary. Tegoroczne uroczystości rozpoczęła wspólna Msza św. sprawowana w kościele pw. Świętej Barbary, po której przeszliśmy w procesji do naszej świątyni. Po drodze zatrzymywaliśmy się tradycyjnie przy 4 ołtarzach rozstawionych na trasie, biegnącej ulicami św. Barbary, Szpitalną i al. Niepodległości.

Procesja stała się również okazją do pożegnania księdza Stanisława Bara, byłego już proboszcza parafii pw. Świętej Barbary, który przeszedł na emeryturę. Kapłan był organizatorem parafii i jej proboszczem od 21 czerwca 1989 roku. O jego wieloletniej posłudze przypomniał ks. Adam Marek, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla. Wierni podziękowali księdzu – emerytowi rzęsistymi oklaskami.

 
 

15.05.2022 - Uroczystość I Komunii Świętej

W niedzielę, 15 maja, do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 55 dzieci z Parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Uroczystość odbyła się w dwóch turach.  W naszej wspólnocie przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Polecamy ich w naszych modlitwach, aby w całym swoim życiu korzystały z daru Eucharystii i pozostały wierne Panu Jezusowi. Cały "Biały Tydzień" będzie czasem spotykania się dzieci i ich rodziców z Jezusem, który przychodzi do naszych serc, obdarowując nas życiem i miłością.
 
05.05.2022 - Jubileusz 40-lecia PSONI w Tarnobrzegu

W naszej świątyni sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem Gospodarzy i zaproszonych Gości, z racji Jubileuszu 40 lecia PSONI Koło w Tarnobrzegu.

 

24/25.04.2022 - Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu z racji Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego

 
W niedzielę 24 kwietnia 2022 roku rozpoczęły się w naszej parafii dekanalne obchody kongresu eucharystycznego diecezji sandomierskiej.
Proboszczowie parafii z naszego dekanatu wzięli udział we Mszy św. na rozpoczęcie całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro sprawowana będzie uroczysta eucharystia, a następnie procesja wyruszy do parafii w Miechocinie, gdzie uroczystości odbędą się w ten sam sposób.
Diecezjalny kongres eucharystyczny ma pomóc być bliżej Chrystusa i mocniej Go pokochać. Temu wszystkiemu mają służyć celebracje eucharystyczne, procesje i inne wydarzenia.
Centralne obchody diecezjalnego kongresu eucharystycznego zaplanowano od 20 do 26 czerwca.
Kongres eucharystyczny w diecezji sandomierskiej odbywa się już od 2019 roku pod hasłem „To jest Ciało Moje za życie świata”. Jest to czwarty kongres w ponad 200-letniej historii diecezji. Poprzedni przeprowadził biskup Wacław Świerzawski od 5 do 12 października 1997 roku.
 
 
 
 
 

10.04.2022 - Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 roku po ograniczeniach spowodowanych pandemią, na nowo wróciły tradycyjne obchody Niedzieli Palmowej. Nasi parafianie z palmami zgromadzili się przed świątynią, gdzie zostały poświęcone przyniesione palmy, a następnie uformowała się procesja do świątyni na Mszę św. Po Mszy św. ks. Adama Marek - proboszcz parafii, wręczył dzieciom nagrody za najpiękniejsze wykonane palmy.

 

08.04.2022 - PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA

8 kwietnia 2022 roku pierwszy raz po przerwie spowodowanej pandemią, mieliśmy możliwość uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, sprawowanym po ulicach naszej parafii.

 

TARNOBRZESKA DROGA KRZYŻOWA

4 marca 2022 roku po wieczornej Mszy św. wyruszyliśmy procesyjnie z nabożeństwem Drogi Krzyżowej z modlitwą o trzeźwość w Ojczyźnie. Zakończenie naszego nabożeństwa nastąpiło przy figurze NSPJ na "Serbinowie", gdzie dokonano Aktu Zawierzenia i Tarnobrzeska modlitwa o trzeźwość.
 

X SZANTOWE KOLĘDOWANIE

Już po raz dziesiąty mieliśmy możliwość zgromadzenia się, by wsłuchać się w muzykę żeglarską, by wysłuchać kolęd i piosenek utrzymanych w szantowym rytmie w wykonaniu Mirosława "Kovala" Kowalewskiego i Zbigniewa Murawskiego - członków legendarnej grupy Zejman & Garkumpel.

Jak stwierdził  ks. Adam Marek - proboszcz naszej parafii w rozmowie z redakcją Sandomierskiego Gościa Niedzielnego "po dwóch latach, w ubiegłym roku bowiem koncert nie mógł się odbyć, możemy kontynuować tę piękną tradycję żeglarskiego kolędowania z czego bardzo się cieszymy. Tym bardziej, że podejmujemy dzisiaj bardzo znanych i utytułowanych artystów. Koncertom zawsze towarzyszy bardzo ciepła, serdeczna atmosfera utrzymana jeszcze w klimacie bożonarodzeniowym. Tak jak w minionych latach mogliśmy usłyszeć piękne szantowe ballady przeplatane kolędami. Jest to miły sposób przedłużenia świątecznego nastroju, który jeszcze się przewija".

Galerie zdjęć:

1. Tygodnik Nadwiślański

FINAŁ AKCJI "PACZUSZKA DLA MALUSZKA" – 2022 r.

Tegoroczna akcja zakończona wielkim sukcesem. Podziękowania dla proboszcza Ks. Adama Marka, Rycerzy Kolumba z Rady 17703 z parafii Chrystusa Króla, jak również dla Rycerzy Kolumba z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Ogólnie to około 70 paczek. W imieniu Rycerzy Kolumba dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w tę akcję i przygotowali prezenty. Paczki trafiły do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem, który jest placówką prowadzoną przez Caritas Diecezji Sandomierskiej, udziela on wieloprofilowego wsparcia osobom i rodzinom dotkniętym kryzysem życiowym.  

 

ŻYCZENIA NOWOROCZNE – 2022 r.

Drodzy Parafianie oraz Goście! W pierwszy dzień Nowego Roku przyjmijcie najlepsze noworoczne życzenia:  
W trwającym czasie epidemii szczególnie życzymy sobie nawzajem zdrowia, i Bóg życzy nam zdrowia. Ale pamiętajmy, że tak naprawdę zdrowy człowiek to ten, który ma zdrową duszę i zdrowe serce.
Życzymy sobie szczęścia, długich lat życia i pomyślności. Pamiętajmy jednak, że największe nawet szczęście na ziemi ma swój koniec. Tylko Bóg daje nam szczęście wieczne, które się nigdy nie kończy. Bóg chce naszej pomyślności doczesnej, ale ostrzega, abyśmy nie przywiązali do dóbr ziemskich całego naszego serca.
Wszyscy  życzymy  sobie pełnej i prawdziwej radości, ale taka radość płynie tylko z czystego sumienia. Ten pierwszy dzień Nowego Roku jest dniem modlitw o pokój. Wiemy, że ludzie mogą żyć  w krajach, w którym nie ma wojny, ale mogą mieć niepokój w sercach.

Zatem my Wasi duszpasterze życzymy Wam Bracia i Siostry zdrowego serca i ciała, szczęścia prawdziwego, którym obdarza nas tylko Bóg, radości z czystego sumienia, pokoju ducha i wszelkiego rodzaju dobra, którym dzielić się  będziemy z naszymi bliźnimi.
Szczęśliwego i obfitego w Bożą łaskę, i ludzką życzliwość Nowego Roku!

 

 Kancelaria Parafialna jest czynna w dni i godziny jak we wcześniejszych tygodniach

Istnieje możliwość wpłacania ofiar na parafię oraz odliczenia darowizny na cele kultu religijnego od dochodu, nie wyższej niż 6% dochodu podatnika. 

NUMER KONTA PARAFII: BS 27 9434 0002 2001 1000 0023 0001

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego - Świętej Rodziny - 26.12.2021

 

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia kończącego się roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech piękna postawa nazaretańskiej Rodziny motywuje nas nieustannie do troski o jedność i świętość naszych rodzin. Po Mszy św. przed Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem zawierzmy nasze rodziny.

 • Dziś nie będzie wieczornego nabożeństwa ani też comiesięcznego Apelu. Taca dzisiejsza przeznaczona na WSD w Sandomierzu.

2. Jutro – 27.12. – Święto św. Jana, Ap. i Ew.

 • Na wieczornej Mszy św. poświęcenie wina, można przynieść również własne wino i je poświęcić.

3. We wtorek – 28.12. – Święto św. Młodzianków, Męczenników. 

 • Tego dnia modlimy się szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych.

4. W środę o godz. 1700 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek – 31.12. - przypada ostatni dzień kalendarzowego roku. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1800 zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno–błagalne, a po nim Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do prywatnej adoracji do godz. 2000. Zachęcamy, by w modlitwie wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za otrzymany czas i dobro oraz przeprosić za nasze grzechy i odejścia od Boga. W piątek z racji dyspensy ks. biskupa nie obowiązuje post.

6. W sobotę - pierwszy dzień Nowego 2022 Roku - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Opiece Tej, której Bóg powierzył Swego Syna, zawierzymy cały nowy rok. Uroczystość ta kończy oktawę Narodzenia Pańskiego.

 • Jest to również dzień modlitwy o pokój na świecie.
 • Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy wszystkie dzieci, bowiem w ten pierwszy dzień nowego roku otrzymają one specjalne błogosławieństwo kapłańskie. Również te dzieci i rodziny, które wykonały ozdoby na tegoroczną choinkę przy szopce otrzymają nagrody.
 • Jest to I sobota miesiąca, dlatego o godz. 1730 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św.  w intencjach I - sobotnich.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W tym roku również z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnych spotkań opłatkowych, Orszaku Trzech Króli, ani wizyt kolędników misyjnych.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy pracowali przy świątecznym wystroju świątyni. Dziękujemy naszej zakrystiance – p. Zosi, p. Andrzejowi, paniom ze Świetlicy parafialnej oraz wszystkim zaangażowanym paniom i panom, dziękujemy Rycerzom Kolumba, elektrykom i wszystkim, którzy poświęcili swój czas na konieczne prace. Dziękujemy ofiarodawcom choinki przy szopce, dziękujemy dzieciom oraz dorosłym za pięknie wykonane ozdoby choinkowe, pewnej pani z Sobowa za kunsztownie wykonane szydełkiem bombki na choinki przy ołtarzu Dzieciątka Jezus i wszystkim za ofiarowane ozdoby świąteczne. Dziękujemy za czynny udział w liturgii rekolekcyjnej i świątecznej. Dziękujemy naszemu organiście p. Grzegorzowi, LSO,  Scholii i innym wspólnotom. Wdzięczność wyrażamy również Księżom wikariuszom za ich codzienną posługę duszpasterską. Niech Nowonarodzony Jezus obdarzy wszystkich naszych dobroczyńców,  imiennie nie wymienionych Swym obfitym błogosławieństwem.

10. W ostatnim tygodniu zostały zainstalowane witraże w przeszklonych drzwiach wejściowych świątyni. W ten sposób został dopełniony wystrój nawy wejściowej. Bardzo gorąco dziękujemy tym Parafianom, którzy zasponsorowali owe witraże. Na wszystkich witrażach znajdują się inskrypcje o ich ofiarodawcach, które pozostaną jako pamiątka dla następnych pokoleń. Całkowity koszt witraży w świątyni wyniósł 67 tysięcy zł i wszystkie one pochodziły z ofiar parafian. Wszystkim Ofiarodawcom dzisiaj jeszcze raz z serca dziękujemy za piękne świadectwo waszej wiary i hojności.

11. Dziękujemy również ofiarodawcom za przygotowane paczki dla parafian w potrzebie, które w liczbie 16 zostały im przekazane przez PZC. Dziękujemy za przygotowane i złożone 30 Paczuszek dla Maluszka. Zostaną one zawiezione przez Rycerzy Kolumba z naszej parafii do Domu Interwencji Kryzysowej i Domu Samotnej Matki w Rudniku n/Sanem.

12. We wtorek, środę i czwartek od godziny 1500 odwiedzimy z Kolędą tych parafian, którzy zapisali się na listę w zakrystii. Prosimy, aby cierpliwie oczekiwali, a my na pewno dotrzemy do godz. 1800. Spotkania kolędowe dla pozostałych parafian odbędą się w kościele wg wyznaczonego grafiku od 3 stycznia. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

13. Pragniemy już dzisiaj zasygnalizować że w święto Trzech Króli z koncertem kolęd wystąpi Miejska Orkiestra Dęta, zaś w sobotę 15 stycznia o godz. 1900 planowany jest koncert kolęd dla żeglarzy, w tym roku w wykonaniu zespołu Zejman & Garkumpel.

14. „Bóg zapłać” parafianom z klatki II bl. nr 11 przy ul. Wianek za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 280 zł. Pracowało 4 osoby. Msza św. w ich intencji w środę o godz. 700. W tym tygodniu prosimy o dyżur porządkowy parafian z bl. nr 1 przy ul. Waryńskiego.

15. Zachęcamy do nabycia i czytania świątecznej prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z Biblią audio, która rozpoczyna cykl dwunastu płyt na których znajdzie miejsce cała Biblia. Do „Niedzieli” dołączony jest podręczny modlitewnik z kalendarzem na przyszły rok. Po za tym znajdziemy w nich inne bardzo ciekawe artykuły, które poszerzają naszą wiedzę religijną. Można nadal za symboliczną ofiarę nabyć sobie płyty z kolędami w wykonaniu tarnobrzeskich wykonawców. Dochód z rozprowadzania tych płyt przeznaczony będzie na hospicjum w Tarnobrzegu – Miechocinie

 

21.12. 2021 - Montaż witraży w wejściu do świątyni

21 grudnia 2021 roku zostały zamontowane nowe witraże w przeszklonych drzwiach nawy wejściowej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. 

19.12. 2021 - XV-lecie obecności figurki Dzieciątka Jezus

19 grudnia 2021 roku podczas uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy za 15 lat obecności Figurki Najświętszego Dzieciątka Jezus w naszej świątyni i odnowiliśmy akt intronizacji Najświętszemu Dzieciątku Jezus. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Łukasz Kasperek - karmelita, prowincjalny moderator Bractwa Dzieciątka Jezus. Ojciec wygłosił równocześnie tegoroczne rekolekcje.  

 

12.12. 2021 - Promocja publikacji o Jeziórku

12 grudnia 2021 roku o godz. 14.00 odbyło się spotkanie z naszym wikariuszem, księdzem Adamem Kamińskim, który jest autorem trzeciej, najnowszej publikacji wydanej w formie fotograficznej, dedykowanej mieszkańcom zlikwidowanej na początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku wsi Jeziórko.

06.12. 2021 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia 2021 roku naszą parafię odwiedził Święty Mikołaj, który po wysłuchaniu programu artystycznego w wykonaniu dzieci ze świetlicy obdarował zgromadzonych prezentami.

21.11. 2021 - Koncert muzyki sakralnej

fot. M. Woynarowska/Sandomierski Gość NIedzielny

21 listopada 2021 roku w naszej świątyni zabrzmiały kompozycje od baroku, przez klasycyzm, późny romantyzm, po czasy nam współczesne.

Ten bogaty i różnorodny program został zaprezentowany podczas koncertu "Chrystusowi cześć i chwała" przez mezzosopranistkę Monikę Kolasa-Hladíková, Mieczysława Pawlaka grający na oboju oraz Aleksandrze Nawe, która zasiadła przy organach.

To już tradycja, że w naszej świątyni w uroczystość Chrystusa Króla rozbrzmiewa muzyka sakralna w wykonaniu wybitnych artystów. Jak mówi Ksiądz Proboszcz „poprzez te piękne kompozycje chcieliśmy oddać Chrystusowi naszą cześć i uwielbienie i podziękować za talenty, którymi obdarzył występujących muzyków”.

 

21.11. 2021 - Odpust parafialny

21 listopada 2021 roku obchodziliśmy "imieniny naszej parafii". W naszej wspólnocie przeżywaliśmy XIX uroczystość odpustową. Dziękujemy o. przeorowi Karolowi Wielgoszowi, proboszczowi parafii OO. Dominikanów za posługę słowa Bożego, za modlitwę i wspólne świętowanie.

27.10. 2021 - Sakrament Bierzmowania

27 października 2021 roku ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z kl. I szkoły średniej oraz kl. VIII. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 67 osób. Po Mszy św. Biskup Ordynariusz dokonał poświęcenia, ufundowanej jako wotum za opiekę nad naszą parafią, figury św. Józefa.  

9.10. 2021 - Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

9 października 2021 roku delegacja Rycerzy Kolumba z naszej parafii wspólnie z ks. proboszczem Adamem Markiem - kapelanem naszej rady oraz Rycerzami Kolumba z Nowej Dęby i Samborca uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzinnej Rycerzy Kolumba. Wraz z Rycerzami pielgrzymowały również ich małżonki. Po serii konferencji duchowych rycerze wzięli udział w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo oraz nabożeństwie Drogi Krzyżowej  na wałach jasnogórskich. Wszystkie Rady rycerskie zostały wyróżnione nagrodami za wieloraką aktywność w parafiach i kościele.

6-7.10. 2021 - Wielka Ogólnopolska Nowenna w parafii

6 i 7 października 2021 roku w naszej parafii trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Wielkiej Ogólnopolskiej Nowenny przygotowującej do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. W adoracji uczestniczyły Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ z parafii naszego miasta oraz nasi parafianie. Modliliśmy się w intencjach wynagradzających oraz prosiliśmy o łaski Boże dla Kościoła, naszej Ojczyzny oraz naszych parafii.

30.09. 2021 - Msza św. w intencji Policji

W ostatni dzień września przedstawiciele Tarnobrzeskiej Policji zgromadzili się na modlitwie w naszej świątyni, aby dziękować za opiekę swego Patrona św. Michała Archanioła nad formacją tarnobrzeskiej Policji. We Mszy św. wziął udział m.in.: z-ca komendanta wojewódzkiego insp. Stanisław Sekuła oraz kierownictwo tarnobrzeskiej Komendy Miejskiej wraz z pocztem sztandarowym oraz policyjni emeryci. Ks. kapelan A. Marek w homilii przypomniał istotę misji policjanta oraz podziękował za wiernie wypełnianą służbę w tych trudnych czasach. Po Mszy św. przedstawiciel KMP przed figurą św. Michała Archanioła zawierzył tarnobrzeską formację Policji Jego opiece, a następnie złożono symboliczne wieńce kwiatów. Ostatnim akcentem corocznej uroczystości było spotkanie integracyjne przy stole.

 

26.09. 2021 - Dzień Skupienia

W sobotę 26 września odbył się w naszej parafii rejonowy dzień skupienia dla czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa skupionych w Stowarzyszeniu Krwi Chrystusa oraz we Wspólnocie Krwi Chrystusa. W ramach tego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja wygłoszona przez s. Krystynę Kusak - Moderatorkę Rejonową SKC oraz Msza św. z homilią, sprawowana przez ks. Henryka Króla - diecezjalnego opiekuna Wspólnot Krwi Chrystusa. Spotkanie zakończyła wspólna agapa przygotowana przez wspólnotę SKC działająca przy naszej parafii. Ks. proboszcz A. Marek, który był inicjatorem tego dnia skupienia wyraził radość z tego twórczego spotkania, podziękował wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia, w szczególności słowa wdzięczności skierował do S. Krystyny Kusak za jej troskę i opiekę nad naszymi wspólnotami. W spotkaniu uczestniczyli Czciciele Krwi Chrystusa z parafii naszego miasta oraz parafii rejonu Tarnobrzeg. 

12.09. 2021 - Akcja "Rycerzy Kolumba"

W niedzielę 12 września 2021 roku przy wyjściu głównym ze świątyni można było złożyć podpisy pod apelem Centrum Życia i Rodziny, którego celem jest przeniesienie Dnia Ojca na dzień 19 marca, czyli na uroczystość św. Józefa. Do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy prowadzonej przez Rycerzy Kolumba z Rady 17703 zapraszał Ksiądz Proboszcz.

 

31.08. 2021 - Parafialna Pielgrzymka Autokarowa

31 sierpnia 2021 roku odbyła się parafialna pielgrzymka autokarowa do Starej Wsi: do sanktuarium Matki Bożej w pięknej jezuickiej bazylice oraz do nowo utworzonego ogrodu biblijnego, następny wyjątkowy punkt pielgrzymki, to klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie internowany był Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Kolejne miejsce to sanktuarium MB w Jaśliskach. Pomimo deszczowej pogody pielgrzymka minęła w bardzo przyjemnej i ciepłej atmosferze.

30.06. 2021 - Pożegnanie Kapłanów posługujących w naszej parafii

 

W ostatnich dniach decyzją ks. biskupa Ordynariusza Krzysztofa nasi dotychczasowi wikariusze ks. Tomasz i ks. Grzegorz z dniem 1 lipca br. zostali przeniesieni do nowych parafii, i tak ks. Tomasz został mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, a ks. Grzegorz wikariuszem parafii św. Józefa w Sandomierzu, jednocześnie ks. Grzegorz będzie sprawował funkcję ceremoniarza biskupiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom za ich kilkuletnią piękną i pełną oddania posługę w naszej wspólnocie parafialnej, za trud katechetyczny w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii i wszelkie dobro, które wpisuje się w działalność parafii, Kościoła diecezjalnego i powszechnego. Życzymy Księżom błogosławieństwa Bożego w dalszej kapłańskiej posłudze na nowych odcinkach pracy duszpasterskiej.

26-28.06. 2021 - Peregrynacja Relikwii Bł. ks. Michaela J. McGivney

 

 

Nasza parafia od 26 do 28 czerwca przeżywała peregrynację relikwii bł. ks. Michaela J. McGivney - założyciela Rycerzy Kolumba. Przez ten czas peregrynacji Relikwii pochylaliśmy się nad postacią tego błogosławionego Kapłana i za Jego przyczyną wypraszaliśmy łaski dla rodzin naszej parafii, a szczególnie dla wszystkich mężczyzn. Z racji tego nawiedzenia, mieliśmy możliwość wesprzeć dobrowolnymi ofiarami utrzymanie Domu Opieki św. Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu. Na przygotowanych kartkach mogliśmy napisać swą prośbę lub podziękowanie za wstawiennictwem bł. Michaela. Wypisane kartki można było złożyć do koszyka na stoliku. Można było również nabyć okolicznościowe książki i obrazki. Po każdej Mszy św. zawierzamy się bł. Ks. Michaelowi.

10.06. 2021 - Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

 

 

Mszy Świętej na zakończenie oktawy przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Po zakończonej Eucharystii wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Po powrocie do kościoła Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione wianki, symbol pracy ludzkiej i Bożych darów. Po zakończonej procesji tradycyjnie dzieci zebrane w kościele otrzymały indywidualne błogosławieństwo, słodycze i pamiątkowy obrazek.
 

05.06. 2021 - Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny

 

 

W sobotę wieczorem w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja Ikony Świętej Rodziny, która patronuje Wspólnocie Domowego Kościoła naszej diecezji. Święta Rodzina jest dla naszych rodzin wzorem wzajemnej miłości, jedności i duchowego piękna. W niedzielę po każdej Mszy Świętej zawierzaliśmy rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodziny.
 
   

05.06. 2021 - Uroczystość I Komunii Świętej

W sobotę i niedzielę w naszej parafii odbyły się Uroczystości I Komunii Świętej dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia, Szkoły Podstawowej Nr 3 i innych szkół. Ze względu na obostrzenia, każda klasa przeżywała tę Uroczystość w swoim gronie..

  

05.06. 2021 - Nasi ministranci wzięli udział w Szkole Animatora i Ceremoniarza 

5 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyło się ostatnie, szóste spotkanie w ramach tegorocznej Diecezjalnej Szkoły Animatora i Ceremoniarza.

Na podsumowującym spotkaniu w murach Seminarium uczestnicy kursu poznawali liturgię sakramentów i sakramentaliów, odbyli spotkanie z diakonami, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny i modlili się o nowe powołania kapłańskie. Zwieńczeniem spotkania było grillowanie i wspólne rozmowy lektorów z alumnami sandomierskiego seminarium.

Błogosławieństwo nowych ceremoniarzy i animatorów odbędzie się na początku nowego roku formacyjnego we wrześniu.

 

04.06. 2021 - Spotkanie z Rektorem KUL 

Dzisiaj w naszej parafii odbyło się spotkanie księży dekanatu Tarnobrzeg z rektorem KUL ks. prof. Mirosławem Kalinowskim.

03.06. 2021 - Boże Ciało 

Po Mszy Świętej o godzinie 9.00 z naszego kościoła wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.

 

31.05. 2021 - Nabożeństwo Majowe 

Tradycyjnie jak co roku ostatnie Nabożeństwo Majowe odbyło się w ogrodzie parafialnym przy Figurze Matki Bożej.

30.05. 2021 - Rocznica I Komunii Świętej

 

W niedzielę podczas Mszy Świętych o godzinie 10.30 i 12.00 uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 3, Społecznej Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia i innych szkół, przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

26.05. 2021 - Dzień Rodziny

 

26 maja 2021 roku na terenie naszej parafii zorganizowany został Dzień Rodziny, którego celem było połączenie uroczystości: Dnia Matki, Dziecka i Ojca, To rodzinne świętowanie stało się szczególnym wydarzeniem z racji obchodzonego roku Świętego Józefa – opiekuna rodzin.
Impreza zorganizowana została w parku obok naszej świątyni i była pierwszą od wielu miesięcy plenerową zabawą dzieci uczęszczających do Świetlicy Socjoterapeutycznej i podopiecznych tarnobrzeskiego Punktu Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.  Jak powiedział Ksiądz Proboszcz – Cieszę się, że udało się zorganizować tę imprezę i to w Dzień Matki. Dzieci bardzo odczuwają przymusową izolację spowodowaną pandemią. Dziś pierwszy raz od dawna mogą się spotkać z rówieśnikami przy wspólnej zabawie
Dla 33 dzieci z tarnobrzeskich placówek zorganizowano zabawy prowadzone przez animatorów. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez naszą parafię.

 

20.05. 2021 - Modlitewna Sztafeta w intencji powołań

 

W Niedzielę Dobrego Pasterza w naszej diecezji rozpoczęła się sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich. Przez kolejne dni, od 25 kwietnia do 24 maja, w wyznaczonych parafiach trwają modlitwy w tej intencji. W czwartek 20 maja, taka modlitwa odbyła się w naszej parafii. O godzinie 17.00 rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Paweł Lasek, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Po zakończeniu Eucharystii klerycy WSD spotkali się z Liturgiczną Służbą Ołtarza..

 

13.05. 2021 - Nabożeństwo Fatimskie

 

13 maja w 104 rocznicę pierwszego Objawienia Matki Bożej, w naszej parafii odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na obostrzenia sanitarne miało ono inny przebieg. Po Mszy Świętej został odmówiony różaniec, a następnie w ogrodzie parafialnym odbyła się procesja.

 

01.04. 2021 - DZIĘKUJEMY

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w akcji "Wielkanocny Koszyczek Dobroci". Przygotowane paczki trafiły do potrzebujących z terenu naszej parafii.

29.03. 2021 - Montaż witraży w nawie bocznej

29 marca 2021 roku zamontowano kolejne witraże w naszej świątyni.

26-28.03. 2021 - Rekolekcje Wielkopostne

Od piątku do niedzieli w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Jacek Goleń. 

 

24.03. 2021 - Nowi Rycerze Kolumba przyjęci w naszej parafii

Rada Rycerzy Kolumba w Tarnobrzegu przyjęła do swego grona 5 nowych członków, co sprawia, że będzie mogła powstać oddzielna rada przy naszej parafii. Również dwóch braci awansowało na 3 stopień rycerski. Ceremonię przeprowadzili Rycerze do tego uprawnieni.

 

Wielkanocny Koszyczek Dobroci

W naszym kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się koszyczek a w nim pisanki z potrzebami danej rodziny. Zachęcamy do wzięcia jednej z nich, przygotowania paczki i dostarczenia jej do kościoła z umieszczonym numerem do Niedzieli Palmowej. Przygotowane prezenty trafią do rodzin przed Świętami Wielkanocnymi

 

23 stycznia 2021 roku - Dzień Skupienia Rycerzy Kolumba z całej diecezji

23 stycznia 2021 roku w naszej świątyni miał miejsce Dzień Formacji Rycerzy Kolumba. Spotkanie rozpoczęło się Modlitwą Różańcową, po której sprawowana była Msza Święta przez kapelanów rad z naszej diecezji. Po zakończeniu Eucharystii odbyło się wręczenie nagród i nauka formacyjna "Dekalog w nauczaniu Świętego Jana Pawła II - Pouczenie o wierze i braterstwie". Na zakończenie spotkania ks. Adam Marek udzielił zebranym błogosławieństwa relikwiami Błogosławionego księdza Michaela McGivneya.

 Grudzień 2021

 

19.12.2021 - IV Niedziela Adwentu - PDF
12.12.2021 - III Niedziela Adwentu - PDF
05.12.2021 - II Niedziela Adwentu

 

Listopad 2021

 

28.11.2021 - I Niedziela Adwentu
21.11.2021 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - PDF

 

Październik 2021

 

24.10.2021 - XXX Niedziela Zwykła - PDF
17.10.2021 - XXIX Niedziela Zwykła - PDF
10.10.2021 - XXVIII Niedziela Zwykła - PDF
03.10.2021 - XXVII Niedziela Zwykła - PDF

Wrzesień 2021

 

19.09.2021 - XXV Niedziela Zwykła - PDF
12.09.2021 - XXIV Niedziela Zwykła - PDF
05.09.2021 - XXIII Niedziela Zwykła - PDF

Sierpień 2021

 

29.08.2021 - XXII Niedziela Zwykła - PDF
22.08.2021 - XXI Niedziela Zwykła - PDF
15.08.2021 - XX Niedziela Zwykła - PDF
08.08.2021 - XIX Niedziela Zwykła - PDF
01.08.2021 - XVIII Niedziela Zwykła - PDF

Lipiec 2021

 

25.07.2021 - XVII Niedziela Zwykła - PDF
18.07.2021 - XVI Niedziela Zwykła - PDF
11.07.2021 - XV Niedziela Zwykła - PDF
04.07.2021 - XIV Niedziela Zwykła - PDF

Czerwiec 2021

 

27.06.2021 - XIII Niedziela Zwykła - PDF
20.06.2021 - XII Niedziela Zwykła - PDF
13.06.2021 - XI Niedziela Zwykła - PDF 
06.06.2021 - X Niedziela ZwykłaPDF

Maj 2021

 

30.05.2021 - Uroczystość Najświętszej Trójcy - PDF
23.05.2021 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - PDF
16.05.2021 - VII Niedziela Wielkanocna - PDF
09.05.2021 - VI Niedziela Wielkanocna - PDF
02.05.2021 - V Niedziela Wielkanocna - PDF

Kwiecień 2021

 

25.04.2021 - IV Niedziela Wielkanocna - PDF
18.04.2021 - III Niedziela Wielkanocna - PDF
11.04.2021 - II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - PDF

04.04.2021 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - PDF

Marzec 2021


21.03.2021 - V Niedziela Wielkiego Postu - PDF
14.03.2021 - IV Niedziela Wielkiego Postu - PDF
07.03.2021 - III Niedziela Wielkiego Postu - PDF

Luty 2021


28.02.2021 - II Niedziela Wielkiego Postu - PDF
21.02.2021 - I Niedziela Wielkiego Postu - PDF
14.02.2021 - VI Niedziela ZwykłaPDF

07.02.2021 - V Niedziela Zwykła - PDF

Styczeń 2021


31.01.2021 - IV Niedziela Zwykła - PDF
24.01.2021 - III Niedziela Zwykła - PDF
17.01.2021 - II Niedziela Zwykła - PDF
10.01.2021 - Niedziela Chrztu Pańskiego - PDF 


Grudzień 2020

27.12.2020 - Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia - PDF
25.12.2020 - Uroczystość Bożego Narodzenia - PDF
20.12.2020 - IV Niedziela Adwentu - PDF
13.12.2020 - III Niedziela Adwentu - PDF
06.12.2020 - II Niedziela Adwentu - PDF

Listopad 2020

29.11.2020 - I Niedziela Adwentu - PDF
22.11.2020 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - PDF
15.11.2020 - XXXIII Niedziela Zwykła - PDF
08.11.2020 - XXXII Niedziela Zwykła - PDF
01.11.2020 - XXXI Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych  - PDF

Październik 2020

25.10.2020 - XXX Niedziela Zwykła  - PDF
18.10.2020 - XXIX Niedziela Zwykła  - PDF
11.10.2020 - XXVIII Niedziela Zwykła  - PDF
04.10.2020 - XXVII Niedziela Zwykła  - PDF

Wrzesień 2020

27.09.2020 - XXVI Niedziela Zwykła  - PDF
20.09.2020 - XXV Niedziela Zwykła  - PDF
13.09.2020 - XXIV Niedziela Zwykła  - PDF
06.09.2020 - XXIII Niedziela Zwykła  - PDF

Sierpień 2020

30.08.2020 - XXII Niedziela Zwykła  - PDF
23.08.2020 - XXI Niedziela Zwykła  - PDF
16.08.2020 - XX Niedziela Zwykła  - PDF
09.08.2020 - XIX Niedziela Zwykła  - PDF
02.08.2020 - XVIII Niedziela Zwykła  - PDF

Lipiec 2020

26.07.2020 - XVII Niedziela Zwykła  - PDF
19.07.2020 - XVI Niedziela Zwykła  - PDF
12.07.2020 - XV Niedziela Zwykła  - PDF
05.07.2020 - XIV Niedziela Zwykła  - PDF

Czerwiec 2020

28.06.2020 - XIII Niedziela Zwykła  - PDF
21.06.2020 - XII Niedziela Zwykła  - PDF
14.06.2020 - XI Niedziela Zwykła  - PDF
07.06.2020 - Uroczystość Najświętszej Trójcy  - PDF

Maj 2020

31.05.2020 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego  - PDF
24.05.2020 - VII Niedziela Wielkanocna - PDF
17.05.2020 - VI Niedziela Wielkanocna - PDF
10.05.2020 - V Niedziela Wielkanocna - PDF
03.05.2020 - IV Niedziela Wielkanocna - PDF

Kwiecień 2020

26.04.2020 - III Niedziela Wielkanocna - PDF
19.04.2020 - Niedziela Miłosierdzia Bożego - PDF
12.04.2020 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - PDF

05.04.2020 - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - PDF

Marzec 2020

29.03.2020 - V Niedziela Wielkiego Postu - PDF
22.03.2020 - IV Niedziela Wielkiego Postu - PDF
15.03.2020 - III Niedziela Wielkiego Postu - PDF
08.03.2020 - II Niedziela Wielkiego Postu - PDF
01.03.2020 - I Niedziela Wielkiego Postu - PDF

Luty 2020

23.02.2020 - VII Niedziela Zwykła - PDF
16.02.2020 - VI Niedziela Zwykła - PDF
09.02.2020 - V Niedziela Zwykła - PDF
02.02.2020 - Święto Ofiarowania Pańskiego- PDF

Styczeń 2020

26.01.2020 - III Niedziela Zwykła - PDF
19.01.2020 - II Niedziela Zwykła - PDF
12.01.2020 - Niedziela Chrztu Pańskiego - PDF 

05.01.2020 - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - PDF