Parafia Chrystusa Króla 

Kancelaria Parafialna jest czynna:

poniedziałek, środa, piątek - od 16.30 do 17.30

Sobota - od 8.00 do 9.00

Istnieje możliwość wpłacania ofiar na parafię oraz odliczenia darowizny na cele kultu religijnego od dochodu, nie wyższej niż 6% dochodu podatnika. 

NUMER KONTA PARAFII: BS 27 9434 0002 2001 1000 0023 0001

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2022

1. Życzenia świąteczne: Drodzy Parafianie oraz Goście! W tym dniu, kiedy „Bóg się rodzi, moc truchleje” życzymy Wam odkrywania prawdy, że Wcielony Bóg jest z nami, że jest obecny w tajemnicy naszych serc, w naszym życiu rodzinnym, w środowiskach pracy i w naszej wspólnocie liturgicznej. On jest blisko każdego z nas i pragnie nas spotkać, pragnie nas do Siebie doprowadzić. On jest prawdziwym Światłem, które rozprasza i rozgania ciemności otaczające nasze życie. On jest Pokojem, który koi nasze skołatane serca. Życzymy Wam, niech prawda o Bożej Miłości płynąca z Betlejemskiej Groty napełnia Wasze serca pokojem i nadzieją, że Bóg nie zmęczył się grzesznym światem, ale ciągle pochyla się nad nami z miłością i cierpliwie czeka na nasze otwarte dla Niego serca. Życzymy Wam błogosławionych i radosnych Świąt przeżytych w gronie najbliższych osób.   

2. Uroczystą Pasterką rozpoczęliśmy okres Narodzenia Pańskiego, który poprzez Oktawę będzie trwał do Niedzieli Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i adoracji Jezusa w Szopce. Dziś nieszpory Bożonarodzeniowe o godz. 1730.

3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika.

 • Tradycyjnie tego dnia złożone ofiary przeznaczone będą na WSD w Sandomierzu.
 • Porządek Mszy św. niedzielny, nie będzie wieczornego nabożeństwa ani Apelu Jasnogórskiego.

4. We wtorek – 27.12. – święto św. Jana Ap. i Ew.

 • Na Mszy św. porannej i wieczornej poświęcenie wina i podanie do spożycia uczestnikom Mszy św. Można także przynieść i poświęcić własne wino.

5. W środę – 28.12. – święto św. Młodzianków, Męczenników.

 • Dzień pamięci o dzieciach nienarodzonych.
 • O godz. 1700 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – 30.12. – święto Świętej Rodziny.

 • Msze św. w tym dniu rano o godz. 700, 900 i wieczorem o godz. 1800. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i do modlitwy za nasze rodziny.

7. W sobotę – 31.12. - przypada ostatni dzień kalendarzowego roku.

 • Z tej racji po Mszy św. o godz. 1800 zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do prywatnej adoracji do godz. 2000. Zachęcamy, by w modlitwie wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za otrzymany czas i dobro oraz przeprosić za nasze grzechy.

8. W przyszłą niedzielę – pierwszy dzień Nowego RokuUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Opiece Tej, której Bóg powierzył Swego Syna, zawierzymy cały rok 2023.

 • Uroczystość ta kończy oktawę Narodzenia Pańskiego.
 • Jest to również dzień modlitwy o pokój na świecie.
 • Na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy wszystkie dzieci, bowiem w ten pierwszy dzień nowego roku otrzymają one specjalne błogosławieństwo kapłańskie. Również te dzieci i rodziny, które wykonały ozdoby na tegoroczną choinkę przy szopce otrzymają nagrody.
 • O godz. 1715 modlitwa różańcowa, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

9. Pragniemy już dzisiaj zasygnalizować o wyjątkowych wydarzeniach jakie będą miały miejsce w najbliższym czasie, mianowicie w uroczystość Trzech Króli organizowany będzie w naszym mieście Orszak Trzech Króli, do udziału w nim już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian.

 • W sobotę 14  stycznia o godz. 1900 odbędzie się koncert kolęd dla żeglarzy, a w sobotę 21 stycznia planowany jest koncert chórów prawosławnych.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy pracowali przy świątecznym wystroju świątyni. Dziękujemy naszej służbie kościelnej, wszystkim zaangażowanym paniom i panom, dziękujemy Rycerzom Kolumba, elektrykom i wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły na konieczne prace. Dziękujemy ofiarodawcom za podarowane tegoroczne choinki, dziękujemy dzieciom oraz dorosłym za piernikowe ozdoby choinkowe. Dziękuję Księżom wikariuszom za ich codzienną posługę duszpasterską, naszemu organiście p. Grzegorzowi, LSO, Scholii i innym wspólnotom. Niech Nowonarodzony Jezus obdarzy wszystkich naszych dobroczyńców,  imiennie nie wymienionych swym obfitym błogosławieństwem. Pragnę nadmienić także, że za złożone ofiary do skarbony do Dzieciątka Jezus została wykonana przez siostrę karmelitankę z Przemyśla nowa bożonarodzeniowa szatka dla Figurki Dzieciątka Jezus, w którą jest obecnie przyobleczona.

11. Dziękujemy za złożone paczki dla potrzebujących parafian w liczbie 15 sztuk oraz za Paczuszki dla Maluszka w liczbie 30 sztuk. Dziękujemy za ofiarowane dary dla ZPO w Tarnobrzegu.

12. „Bóg zapłać” parafianom z bl. nr 2 przy ul. Kochanowskiego, m. od 25-48 za sprzątanie świątyni               i złożoną ofiarę 170 zł. Pracowało 3 osoby. Msza św. w ich intencji w środę o godz. 700. W tym tygodniu prosimy o dyżur porządkowy parafian z bl. nr 4 przy ul. Kochanowskiego, m. od 1-24.

13. Zachęcamy do nabycia i lektury świątecznej prasy katolickiej. Do „Niedzieli” dołączony jest kalendarz.

14. W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską w parafii. Po epidemicznej przerwie udamy się do waszych domów, by zanieść Wam Boże błogosławieństwo i spotkać się z Wami osobiście. Przygotujmy odpowiednio nasze mieszkania, a więc: nakryty stół, woda święcona, kropidło, krzyż, świece, Pismo Święte, dzieci i młodzież ucząca się zeszyty z katechezy. A nade wszystko postarajmy się, aby być w czasie kolędy w mieszkaniu z całą rodziną. Dzień przed kolędą ministranci będą odwiedzać wyznaczone mieszkania, zapisując wszystkich chętnych na przyjęcie kapłana. Gdyby ktoś                          w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć wizyty, to na końcu kolędy  będziemy odwiedzać nieobecnych. Tradycyjnie z racji wizyty kapłana można złożyć ofiarę na potrzeby parafii.

W tym tygodniu będziemy kolędować do południa od godz. 900 i po południu od godz. 1530. Kolędę rozpoczniemy od ul. Skalna Góra wg następującego porządku:

 • Środa – ul. Skalna Góra, bl. nr 17, 15 i 13 /bl. 13 tylko popołudniu/
 • Czwartek – ul. Skalna Góra, bl. nr 14, 12, 10
 • Piątek - ul. Skalna Góra, bl. nr 11, 9, 8.
 
6.12.2022 - Św. Mikołaj odwiedził dzieci w naszej parafii

6 grudnia tradycyjnie w naszej parafii zagościł św. Mikołaj obdarowując dzieci z parafialnych grup upominkami. Spotkanie rozpoczęło się programem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Parafialnej, a przygotowanym pod kierunkiem pań wychowawczyń. Na koniec Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za udział w życiu parafii, a PZC za przygotowanie tegorocznych upominków.
 
 
20.11.2022 - Koncert muzyki poważnej w naszej parafii

Zwieńczeniem uroczystości odpustowej Chrystusa Króla w naszej parafii był koncert pt. "Stwórco mój..." w wykonaniu artystów związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi pod kierunkiem p. Prof. Aleksandry Nawe. Wystąpili: Aleksandra Nawe (organy), Karolina Szymańska-Maziarz (sopran), Magdalena Dydo-Włodowska (mezzosopran) oraz Maciej Włodowski (baryton). Artyści zaprezentowali zebranej publiczności dzieła takich artystów jak: Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha, Gaetano Donizettiego, Gioachino Rossiniego, Jerry'ego Bocka czy Karla Jenkinsa. To był wspaniały wieczór z muzyką poważną.
 
20.11.2022 - IX Marsz Mężczyzn i odpust w naszej parafii

Po przerwie spowodowanej pandemią odbył się IX Marsz Mężczyzn. Mężczyźni wyruszyli sprzed Figury Serca Jezusowego na Serbinowie. Z modlitwą i śpiewem dotarli do naszej parafii na uroczystą sumę odpustową sprawowaną o godz. 12.00. Była to równocześnie Msza św. dziękczynna w XX rocznicę pierwszej Mszy św. odprawionej w adoptowanym na świątynię budynku oraz XX uroczystość odpustowa.
Organizatorem Marszu byli Rycerze Kolumba z dwóch tarnobrzeskich rad: Rady 15239 na "Serbinowie" i Rady 17703 z naszej parafii, oraz nasza parafia.
 
15.10.2022 - Dzień Dziecka Utraconego

W sobotę 15 października w Dniu Dziecka Utraconego modliliśmy się przed tablicą upamiętniająca dzieci nienarodzone i utracone, prosząc, by Bóg okazał im Swe Oblicze, a rodzicom dał ukojenie i nadzieję na spotkanie w niebie. Na koniec wierni złożyli zapalone znicze.

 
23.09.2022 - Msza św. tarnobrzeskich policjantów

W piątek 23 września o godz. 18.00, sprawowana była w naszej świątyni uroczysta Msza z okazji święta patrona Policji Michała Archanioła oraz przypadającego jubileuszu 15-lecia posługi Kapelana w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ks. dziekana Adama Marka.

W uroczystości udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Rajmund Murek, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak, komendanci Komisariatu Policji w Gorzycach i Nowej Dębie, kierownicy Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim i Grębowie, policjanci i pracownicy Policji, a także licznie zgromadzeni parafianie i goście.

Eucharystii przewodniczył Jubilat ks. dziekan Adam Marek, który w wygłoszonej homilii powiedział (…) „Drogie Policjantki i Policjanci macie wspaniałego patrona św. Michała Archanioła, bo też i piękna jest wasza służba społeczeństwu. Nie jest łatwo być policjantem, z wielu przyczyn, ale pomyślmy dzisiaj patrząc na naszego Patrona świętego Michała Archanioła w jak pięknym i bożym dziele przez swoją służbę uczestniczycie. To prawda, że poprzez nią musicie się zmagać z konkretnym złem. Jako policjanci do wypełnienia do swojej misji potrzebujecie siły, której źródłem nie jest człowiek, ani regulaminy, ale sam Bóg”.

Na zakończenie mszy świętej Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski w imieniu zgromadzonych funkcjonariuszy podkreślił szczególną rolę księdza kapelana i złożył życzenia jubilatowi; „Z okazji przypadającego pięknego jubileuszu 15 -lecia posługi Kapelańskiej w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w imieniu własnym oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji bardzo serdecznie dziękuję ks. dziekanowi Adamowi Markowi, za zaangażowanie szerzenia wiary oraz wsparcie duchowe naszej jednostki, życzę na dalsze lata posługi kapłańskiej dużo siły i wielu łask bożych (…)”.

We mszy świętej uczestniczył Sztandar Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Po jej zakończeniu zgromadzeni przeszli pod figurę świętego Michała Archanioła, gdzie delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki.

Galeria zdjęć dostępna w Tygodnik Nadwiślański

27.08.2022 - Na pielgrzymim szlaku

W sobotę 27 sierpnia z naszej parafii grupa 45 pielgrzymów z Księdzem proboszczem wyruszyła autokarem do Jarosławia, gdzie zwiedzili kolegiatę Bożego Ciała, cerkiew Przemienienia Pańskiego, Opactwo Benedyktyńskie oraz piękny renesansowy Rynek. Następnie udali się do sanktuarium w Wielkich Oczach, gdzie sprawowali Mszę św. i posilili się kiełbaską z grila przygotowaną przez tamtejszego proboszcza. Kolejny ważny punkt pielgrzymki to cerkiew św. Paraskewy w Radrużu i zwiedzanie okolicznościowych wystaw. Pielgrzymowanie zakończyło się nawiedzeniem uroczego miejsca Objawień Matki Bożej w Nowinach Horynieckich, gdzie wszyscy nabrali cudownej wody ze źródełka. Po drodze nawiedzili Lubaczów oraz Horyniec Zdrój.

 

11.07.2022 - Modlitwa w intencji ofiar Rzezi Wołyńskiej

W 79 rocznicę Rzezi Wołyńskiej oraz Dniu Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich modliliśmy się w naszej parafii w intencji wszystkich ofiar. 

 
19.06.2022 - Biskup z Kamerunu gościł w naszej świątyni

Obchodzący w tym roku 25-lecie przyjęcia sakry biskupiej ordynariusz diecezji Doumé - Abong Mbang w Kamerunie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Jego wizyta była podziękowaniem dla wiernych, którzy od wielu lat wspierają materialnie i modlitewnie duszpasterzy, siostry zakonne i świeckich misjonarzy pracujących w kameruńskiej diecezji.

- Od kilkunastu lat dzieci, które przyjęły w danym roku I Komunię Świętą, włączają się w akcję pomocową "Dzieci komunijne - dzieciom misji", składając ofiary na misje. Również my, jako parafia, wspieramy misjonarzy, w sposób szczególny zaś pochodzących z naszej diecezji, którzy pracują w różnych zakątkach globu. Naszą pomoc kierujemy także do diecezji Doumé - Abong Mbang. Cieszymy się bardzo z wizyty księdza biskupa, a zwłaszcza najmłodsi, bo to głównie z myślą o nich przybył do naszej parafii i, co należy dodać, jest to pierwszy jego pobyt nie tylko w naszej parafii, lecz w ogóle w Tarnobrzegu - powiedział ks. Adam Marek, proboszcz parafii Chrystusa Króla.

Podczas Mszy św. tegoroczne dzieci pierwszokomunijne przekazały bp. Ozdze zebrane przez siebie datki na wsparcie misji w Kamerunie.

Misjonarz dziękował serdecznie za każde wsparcie.

- Dzięki tym ofiarom, w tym złożonym przez dzieci pierwszokomunijne z tego i minionego roku, możemy wprowadzać do szkół najbiedniejsze dzieci kameruńskie. Kształcimy je dzięki waszym ofiarom, by potem one mogły kontynuować naukę w innych szkołach i miały otwarte drzwi na przyszłość. Wasze ofiary w części przeznaczamy także na zakup podstawowych posiłków, które dzieci otrzymują w szkole, jak słodzone mleko oraz bagietki posmarowane kremem czekoladowym. Kiedyś jeden z chłopców wypił tylko kilka łyków, pozostawiając sporą część mleka. Na pytanie, czy może mu nie smakuje, odrzekł, że jest pyszne, ale w domu ma siostry i braci, i oni też by chcieli skosztować, bo nigdy nie pili słodzonego mleka - mówił w homilii bp Jan Ozga.

Opowiadając o zwyczajach mieszkańców Kamerunu, wśród których posługuje od 34 lat, przytoczył nieco anegdotyczną historię, jaka spotkała go podczas pobytu w jednej z parafii. - Przyszła do mnie kobieta, prosząc o pomoc dla syna, który już trzykrotnie nie zdał matury, naturalnie wcześniej już była u szamanów, ale jak widać nic nie wskórali. Poradziłem jej, by wspólnie z synem odmawiali Różaniec, a jeśli nie zna tej modlitwy, niech poprosi proboszcza, aby ją nauczył. Za kilka miesięcy znowu byłem w tej parafii i dowiedziałem się, że ta kobieta bardzo chce się ze mną spotkać. Kiedy przyszła, gorąco mi podziękowała, bo syn wreszcie zdał maturę i powiedziała: "Wiesz co, ta Biała Pani świetnie czaruje". Nie wiedziała dobrze, że mówi o Matce Bożej, ale uznała, że modlitwa różańcowa ma wielką moc. Poradziłem jej, by wszędzie, gdzie będzie, zachęcała do modlitwy do Białej Pani, bo kto wie, może jeszcze niejeden raz coś wyczaruje - opowiadał z uśmiechem misjonarz.

Podziękowania skierował także do organisty Grzegorza Więczkowskiego, który specjalnie dla niego zagrał słynny motyw "Obój Gabriela" z filmu "Misja" skomponowany przez Ennio Morricone.

Biskup Jan Ozga, pochodzący z Woli Raniżowskiej (diecezja sandomierska), posługę misyjną w Kamerunie podjął w październiku 1988 roku w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nguélémendouka. Trzy lata później otrzymał nominację na wikariusza generalnego diecezji Doumé - Abong Mbang, 20 kwietnia 1997 roku z rąk kard. Christiana Wiyghana Tumi, arcybiskupa Duali, przyjął sakrę biskupią.

Obecnie diecezja zajmuje powierzchnię ok. 37 tys. km kwadratowych, a na jej terenie mieszka ponad 200 tys. ludzi, z których przeszło połowę stanowią katolicy. (źródło: https://sandomierz.gosc.pl/doc/7644629.Tarnobrzeg-Gosc-z-Kamerunu)

16.06.2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Źródło: Tygodnik Nadwiślański

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią powróciła tradycja wspólnego świętowania Bożego Ciała łącznie z parafią Św. Barbary. Tegoroczne uroczystości rozpoczęła wspólna Msza św. sprawowana w kościele pw. Świętej Barbary, po której przeszliśmy w procesji do naszej świątyni. Po drodze zatrzymywaliśmy się tradycyjnie przy 4 ołtarzach rozstawionych na trasie, biegnącej ulicami św. Barbary, Szpitalną i al. Niepodległości.

Procesja stała się również okazją do pożegnania księdza Stanisława Bara, byłego już proboszcza parafii pw. Świętej Barbary, który przeszedł na emeryturę. Kapłan był organizatorem parafii i jej proboszczem od 21 czerwca 1989 roku. O jego wieloletniej posłudze przypomniał ks. Adam Marek, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla. Wierni podziękowali księdzu – emerytowi rzęsistymi oklaskami.

 
 

15.05.2022 - Uroczystość I Komunii Świętej

W niedzielę, 15 maja, do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 55 dzieci z Parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Uroczystość odbyła się w dwóch turach.  W naszej wspólnocie przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Polecamy ich w naszych modlitwach, aby w całym swoim życiu korzystały z daru Eucharystii i pozostały wierne Panu Jezusowi. Cały "Biały Tydzień" będzie czasem spotykania się dzieci i ich rodziców z Jezusem, który przychodzi do naszych serc, obdarowując nas życiem i miłością.
 
05.05.2022 - Jubileusz 40-lecia PSONI w Tarnobrzegu

W naszej świątyni sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem Gospodarzy i zaproszonych Gości, z racji Jubileuszu 40 lecia PSONI Koło w Tarnobrzegu.

 

24/25.04.2022 - Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu z racji Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego

 
W niedzielę 24 kwietnia 2022 roku rozpoczęły się w naszej parafii dekanalne obchody kongresu eucharystycznego diecezji sandomierskiej.
Proboszczowie parafii z naszego dekanatu wzięli udział we Mszy św. na rozpoczęcie całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro sprawowana będzie uroczysta eucharystia, a następnie procesja wyruszy do parafii w Miechocinie, gdzie uroczystości odbędą się w ten sam sposób.
Diecezjalny kongres eucharystyczny ma pomóc być bliżej Chrystusa i mocniej Go pokochać. Temu wszystkiemu mają służyć celebracje eucharystyczne, procesje i inne wydarzenia.
Centralne obchody diecezjalnego kongresu eucharystycznego zaplanowano od 20 do 26 czerwca.
Kongres eucharystyczny w diecezji sandomierskiej odbywa się już od 2019 roku pod hasłem „To jest Ciało Moje za życie świata”. Jest to czwarty kongres w ponad 200-letniej historii diecezji. Poprzedni przeprowadził biskup Wacław Świerzawski od 5 do 12 października 1997 roku.
 
 
 
 
 

10.04.2022 - Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 roku po ograniczeniach spowodowanych pandemią, na nowo wróciły tradycyjne obchody Niedzieli Palmowej. Nasi parafianie z palmami zgromadzili się przed świątynią, gdzie zostały poświęcone przyniesione palmy, a następnie uformowała się procesja do świątyni na Mszę św. Po Mszy św. ks. Adama Marek - proboszcz parafii, wręczył dzieciom nagrody za najpiękniejsze wykonane palmy.

 

08.04.2022 - PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA

8 kwietnia 2022 roku pierwszy raz po przerwie spowodowanej pandemią, mieliśmy możliwość uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, sprawowanym po ulicach naszej parafii.

 

TARNOBRZESKA DROGA KRZYŻOWA

4 marca 2022 roku po wieczornej Mszy św. wyruszyliśmy procesyjnie z nabożeństwem Drogi Krzyżowej z modlitwą o trzeźwość w Ojczyźnie. Zakończenie naszego nabożeństwa nastąpiło przy figurze NSPJ na "Serbinowie", gdzie dokonano Aktu Zawierzenia i Tarnobrzeska modlitwa o trzeźwość.
 

X SZANTOWE KOLĘDOWANIE

Już po raz dziesiąty mieliśmy możliwość zgromadzenia się, by wsłuchać się w muzykę żeglarską, by wysłuchać kolęd i piosenek utrzymanych w szantowym rytmie w wykonaniu Mirosława "Kovala" Kowalewskiego i Zbigniewa Murawskiego - członków legendarnej grupy Zejman & Garkumpel.

Jak stwierdził  ks. Adam Marek - proboszcz naszej parafii w rozmowie z redakcją Sandomierskiego Gościa Niedzielnego "po dwóch latach, w ubiegłym roku bowiem koncert nie mógł się odbyć, możemy kontynuować tę piękną tradycję żeglarskiego kolędowania z czego bardzo się cieszymy. Tym bardziej, że podejmujemy dzisiaj bardzo znanych i utytułowanych artystów. Koncertom zawsze towarzyszy bardzo ciepła, serdeczna atmosfera utrzymana jeszcze w klimacie bożonarodzeniowym. Tak jak w minionych latach mogliśmy usłyszeć piękne szantowe ballady przeplatane kolędami. Jest to miły sposób przedłużenia świątecznego nastroju, który jeszcze się przewija".

Galerie zdjęć:

1. Tygodnik Nadwiślański

FINAŁ AKCJI "PACZUSZKA DLA MALUSZKA" – 2022 r.

Tegoroczna akcja zakończona wielkim sukcesem. Podziękowania dla proboszcza Ks. Adama Marka, Rycerzy Kolumba z Rady 17703 z parafii Chrystusa Króla, jak również dla Rycerzy Kolumba z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Ogólnie to około 70 paczek. W imieniu Rycerzy Kolumba dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w tę akcję i przygotowali prezenty. Paczki trafiły do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem, który jest placówką prowadzoną przez Caritas Diecezji Sandomierskiej, udziela on wieloprofilowego wsparcia osobom i rodzinom dotkniętym kryzysem życiowym.  

 

ŻYCZENIA NOWOROCZNE – 2022 r.

Drodzy Parafianie oraz Goście! W pierwszy dzień Nowego Roku przyjmijcie najlepsze noworoczne życzenia:  
W trwającym czasie epidemii szczególnie życzymy sobie nawzajem zdrowia, i Bóg życzy nam zdrowia. Ale pamiętajmy, że tak naprawdę zdrowy człowiek to ten, który ma zdrową duszę i zdrowe serce.
Życzymy sobie szczęścia, długich lat życia i pomyślności. Pamiętajmy jednak, że największe nawet szczęście na ziemi ma swój koniec. Tylko Bóg daje nam szczęście wieczne, które się nigdy nie kończy. Bóg chce naszej pomyślności doczesnej, ale ostrzega, abyśmy nie przywiązali do dóbr ziemskich całego naszego serca.
Wszyscy  życzymy  sobie pełnej i prawdziwej radości, ale taka radość płynie tylko z czystego sumienia. Ten pierwszy dzień Nowego Roku jest dniem modlitw o pokój. Wiemy, że ludzie mogą żyć  w krajach, w którym nie ma wojny, ale mogą mieć niepokój w sercach.

Zatem my Wasi duszpasterze życzymy Wam Bracia i Siostry zdrowego serca i ciała, szczęścia prawdziwego, którym obdarza nas tylko Bóg, radości z czystego sumienia, pokoju ducha i wszelkiego rodzaju dobra, którym dzielić się  będziemy z naszymi bliźnimi.
Szczęśliwego i obfitego w Bożą łaskę, i ludzką życzliwość Nowego Roku!