Drukuj

od 1 października 2019 r.  - Weź nakrętkę na różaniec

Młodzież z grupy wolontariackiej Bogu-mili zachęca do wzięcia udziału w akcji "Weź nakrętkę na Różaniec". Przez cały miesiąc październik w wejściu głównym do kościoła znajduje się pojemnik na plastikowe nakrętki. Zebrane nakrętki zostaną przekazane na pomoc dla chorego chłopca.

 

1 października 2019 r.  - Święto Policji

W pierwszy dzień października przedstawiciele Policji tarnobrzeskiej oraz ich rodziny, zgromadzili się na Eucharystii sprawowanej przez kapelana KMP ks. Adama Marka, podczas której dziękowali za Opiekę Bożą i św. Michała Archanioła w 100 - lecie powstania Policji Państwowej. Po Mszy św. zawierzyli swe środowisko policyjne przed figurą św. Michała Archanioła - Patrona Policji Polskiej, prosząc o Jego dalszą opiekę dla Policjantów i pracowników cywilnych Policji i swych rodzin. Uroczystość uświetnili przedstawiciele władz samorządowych w osobie wicestarosty Jacka Rożka, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji mł. insp. Stanisław Sekuła, p.o. komendant miejski w Tarnobrzegu nadkom. Marek Pietrykowski wraz ze swym zastępcą, oficer prasowy KMP, kierownicy komisariatów z Gorzyc i Nowej Dęby, naczelnicy wydziałów KMP, przewodniczący wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie, emeryci i renciści policyjni oraz rodziny policjantów. Wspólna modlitwa przy ołtarzu i figurze św. Michała i spotkanie integracyjne po niej było uwieńczeniem obchodów 100 - lecie powstania Policji Polskiej w naszym środowisku tarnobrzeskim.

21 września 2019 r.  - "Błogosławieństwo lektorów i ceremoniarzy"

W sobotnie przedpołudnie w kościele seminaryjnym pw. Św. Michała Archanioła w Sandomierzu JE Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz ustanowił przez specjalne błogosławieństwo nowych ceremoniarzy i animatorów w liczbie 35 osób. W tym gronie znaleźli się także nasi ministranci Mikołaj i Patryk. Do tej posługi ministranci przygotowywali się przez cały rok podczas spotkań w Radomyślu nad Sanem.

15 września 2019 r.  - "Elegia strun"

  

W niedzielę 15.09.2019 roku w naszej parafii gościł duet bandurzystek "Elegia Strun" z Tarnopola na Ukrainie. Dwie artystki Pani Juliana i Bogusława swoją grą i śpiewem zachwyciły naszych parafian.

 

14 września 2019 r.  - "Polska pod krzyżem"

W ramach ogólnopolskiej Akcji "Polska pod Krzyżem" w sobotnie popołudnie przy Krzyżu misyjnym odbyła się modlitwa przebłagalna za grzechy i zawierzenie Bożemu Miłosierdziu.

14 września 2019 r.  - Dekanalny Dzień Skupienia Stowarzyszeń i Wspólnot Krwi Chrystusa

"Być narzędziem Bożej miłości, ukazywać miłość Boga", pod takim hasłem w naszej parafii odbył się Dzień Skupienia Stowarzyszeń i Wspólnot Krwi Chrystusa. W modlitwie wzięli udział członkowie tych grup z naszego miasta, a także z kilku parafii naszej diecezji. Skupieniu przewodniczył ks. Krzysztof Surowaniec CPPS – Moderator Wspólnot Krwi Chrystusa podregion zamojski, w którego skład wchodzą diecezje: sandomierska, zamojsko-lubaczowska, przemyska, rzeszowska i lubelska. Modlitwa rozpoczęła się od konferencji, w której ks. Krzysztof zwrócił uwagę iż: „Potrzebne jest nam spojrzenie miłosierdzia, by czynić świat lepszym. Bóg czyni życie człowieka lepsze, to Jego miłość jest w stanie przemieniać ten świat”. Następnie odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, po której rozpoczęła się Msza Święta. Podczas homilii ks. Krzysztof nawiązał do odbywającej się Akcji „Polska pod Krzyżem”: „Patrząc na krzyż chcemy rodzić się do nowego życia, krzyż wprowadza w świat harmonię. Bez krzyża człowiek nie zrozumie cierpienia, nie jest w stanie zrozumieć samego siebie”. Dzień Skupienia zakończył się wspólną agapą.

31 sierpnia 2019 r.  - Parafialne Pielgrzymowanie

W sobotę 54 osobowa grupa naszych parafian wraz z księdzem Proboszczem wzięła udział w pielgrzymce. Pierwszym miejscem, które odwiedzili pielgrzymi było Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, następnie pielgrzymi udali się do Tylicza i tam w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej uczestniczyli we Mszy Świętej, po której zwiedzili Sanktuarium, zabytkowy kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Golgotę i Dróżki Różańcowe, kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muszyńskich Ogrodów Biblijnych. Pielgrzymka zakończyła się wizytą w Krynicy-Zdroju.

 

29 sierpnia 2019 r.  - Tornister pełen uśmiechów

Caritas Diecezji Sandomierskiej wraz z dobroczyńcami i parafiami przygotowała wyprawki szkolne dla potrzebujących dzieci. Celem akcji jest wsparcie uczniów przez zakup plecaków i przyborów szkolnych. Spotkanie, podczas którego plecaki zostały rozdane odbyło się w Ostrowcu Świętokrzyskim, wzięły w nim również udział dzieci z naszej parafii wraz z wychowawczynią ze świetlicy parafialnej i księdzem Proboszczem. Plecaki trafiły do 10 uczniów z naszej parafii. Przybory szkolne i plecaki pobłogosławił bp Krzysztof Nitkiewicz. Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu „Ful Power Spirit”

 

23 czerwca 2019 r.  - Spektakl "Jesteś, który jesteś"

W niedzielne popołudnie w naszym kościele zespół Noro Lim z Krakowa zaprezentował spektakl muzyczny "Jesteś, który jesteś"- nasze rozważania Modlitwy Pańskiej. Na koncert składały się utwory i fragmenty Pisma Świętego wprowadzające do każdego rozważania.

 

20 czerwca 2019 r.  - Boże Ciało

Mszą Świętą o godzinie 9.00 w naszym kościele rozpoczęły się obchody Bożego Ciała, przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. prał. Stanisław Bar. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem do parafii Św. Barbary.

 

14 czerwca 2019 r.  - 20 rcznica wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Sandomierzu odbyły się obchody 20. rocznicy pobytu świętego Jana Pawła II. Rozpoczął je Marsz dla Życia i Rodziny, następnie na błoniach sprawowana była Msza święta dziękczynna, której przewodniczył abp Henryk Józef Nowacki, Nuncjusz Apostolski, wraz z nim Eucharystię sprawowali bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski, bp Jan Ozga, Biskup diecezji Doumé Abong – Mbang w Kamerunie, bp Jan Sobiło, Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie, bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski, bp senior Edward Frankowski oraz kilkuset kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi. W dziękczynieniu wzięła także udział liczna delegacja naszej parafii wraz z księdzem Proboszczem Adamem Markiem.

 

12 czerwca 2019 r.  - Obrona Pracy Doktorskiej

Nasz wikariusz ks. Grzegorz w ubiegłą środę obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pracę doktorską i uzyskał w ten sposób tytuł doktora teologii. Gratulujemy ks. Grzegorzowi uzyskanego tytułu naukowego.

 

08 czerwca 2019 r.  - Pielgrzymka LSO na Święty Krzyż

W sobotę na Święty Krzyż pielgrzymowała LSO z całej Polski.W sanktuarium ministranci nawiedzili relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, pełniący w KEP funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Służby Liturgicznej, bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, pełniący w KEP funkcję przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, bp Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, który wygłosił homilię, a także liczni kapłani. W pielgrzymce wzięli także udział nasi ministranci pod opieką ks. Tomasza, którzy zaangażowali się w Eucharystię stanowiąc asystę liturgiczną.

 

07 - 09 czerwca 2019 r.  - Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej

W dniach od 7 do 9 czerwca w naszej diecezji odbywało się XXII Spotkanie Młodych, w tym roku młodzież spotkała się w Klimontowie. W tych dniach wzięła udział także młodzież z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem.

 

31 maja - 02 czerwca 2019 r.  - Wycieczka LSO

W dniach od 31 maja do 2 czerwca ministranci wyjechali na wycieczkę do Zamościa. Podczas pobytu zwiedzili Stare Miasto, ZOO, wzięli także udział w spływie kajakowym i grze w paintball laserowy. Wyjazd był formą podziękowania za ich roczną posługę.

 

29 maja 2019 r.  - Sakrament Bierzmowania

29 maja 2019 roku, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Senior Edward Frankowski udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W Eucharystii uczestniczyli kapłani z naszego dekanatu, rodzice i rodziny młodzieży a także parafianie.

 

23 maja 2019 r.  - Diecezjalny Drużynowy
Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II – etap dekanalny

W czwartek – 23 maja – w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu odbył się etap dekanalny Diecezjalnego Drużynowego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II. Brali w nim udział również uczniowie przygotowani przez ks. Grzegorza Staszczaka: Aleksander Polnicki, Mateusz Płaneta i Weronika Kawa – z klasy VIII A, którzy byli najlepsi w etapie szkolnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 

21 maja 2019 r.  - Wyjazd integracyjny grupy teatralnej

Młodzież z grupy teatralnej działającej przy naszej parafii wzięła udział w wycieczce integracyjnej. Miejscem wyjazdu był Rzeszów a tam zabawa w Jump World - parku trampolin i wyścigi na torze kartingowym. Wycieczka była formą podziękowania za zaangażowanie młodzieży i udział w spektaklach wystawianych w kończącym się powoli roku szkolnym.

 

18 kwietnia 2019 r.  - Finał "Wielkanocnego koszyczka dobroci"

  

Młodzież z grupy wolontariackiej BOGU-MILI w Wielki Czwartek rozniosła do potrzebujących paczki przygotowane przez naszych parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym

 

14 kwietnia 2019 r.  - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

O godzinie 12.00 sprawowana była uroczysta Msza św., której przewodniczył Ksiądz Proboszcz - Adam Marek. Uroczystość rozpoczęła się procesją do kościoła z palmami wykonanymi przez dzieci, młodzież i rodziny. Po Mszy Świętej dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą palmę, który zorganizowało Duszpasterstwo Nauczycieli działające w naszej parafii. Wszystkim uczestnikom konkursu Ksiądz Proboszcz wręczył nagrody.

 

12 kwietnia 2019 r.  - Droga Krzyżowa ulicami osiedla

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową w naszej parafii odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Osiedla. Rozważania poprowadził ksiądz Bartłomiej Krzos, który w tym roku prowadzi rekolekcje wielkopostne. Rozważania poszczególnych stacji były przykładami problemów współczesnego świata i próbą odpowiedzi na nie w duchu wiary chrześcijańskiej.

 

4 kwietnia 2019 r.  - Błogosławieństwo Lektorów

 

   

W I czwartek miesiąca w naszej parafii odbyło się Błogosławieństwo Lektorów dekanatu Tarnobrzeskiego. Eucharystii przewodniczył ksiądz Proboszcz Adam Marek a homilię wygłosił ksiądz Grzegorz. W trakcie Mszy Świętej 38 ministrantów złożyło ślubowanie, które włączyło ich do grona lektorów. Uroczystość ta poprzedzona była spotkaniami formacyjnymi, w trakcie których kandydaci na lektorów przygotowywali się do nowej posługi. Spotkanie zakończyło się w salce parafialnej gdzie nowi lektorzy otrzymali z rąk ks. Piotra Gaja, dyplomy potwierdzające przyjęcie posługi.

 

17 marca 2019 r.  - Wydarzenia dnia

 

  

I. Od niedzieli w kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się koszyczek a w nim pisanki z wiekiem i potrzebami danej osoby. Zachęcamy do wzięcia pisanki i przygotowania paczki oraz dostarczenia jej do kościoła do Niedzieli Palmowej. Następnie młodzież z grupy wolontariackiej Bogu-mili przekaże paczkę osobie potrzebującej.

 

II. W niedzielę w naszej parafii gościliśmy kwartet męski "Vyschyvanka" z Tarnopola na Ukrainie. Kwartet śpiewem pieśni wielkopostnych ubogacił liturgię i piękno Mszy Świętych.

 

16 marca 2019 r.  - Dekanalna Szkoła Lektora

 

 

 

W sobotę w naszej parafii odbyła się druga sesja szkoły lektora, podczas której 35 ministrantów z naszego dekanatu przygotowuje się do przyjęcia tej posługi. Spotkanie rozpoczęło się od katechezy dotyczącej Wielkiego Postu i wspólnej modlitwy. Następnie w salce parafialnej odbyły się zajęcia i ćwiczenia z poprawnej wymowy a po nich poczęstunek.

 

9 marca 2019 r.  - Wprowadzenie relikwii

 

 

 

W sobotnie przedpołudnie w gmachu WSD w Sandomierzu, odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii św. Dominika Savio - patrona LSO. Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie o życiu świętego przygotowane przez młodzież z naszej parafii pod opieką ks. Tomasza. Następnie w kościele seminaryjnym odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego. Po Eucharystii i wspólnym posiłku ministranci w mniejszych grupach spotkali się z klerykami. Dzień w murach seminarium zakończył się Adoracją Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem relikwii św. Dominika.

Gość Niedzielny

 

8 marca 2019 r.  - Droga Krzyżowa

 

 

 

W piątkowy wieczór z naszego kościoła wyruszyliśmy do figury Serca Pana Jezusa na Serbinowie odprawiając Drogę Krzyżową w duchu wynagrodzenia i prosząc o dar trzeźwości dla naszej społeczności. Przy figurze została odmówiona wspólna modlitwa z pozostałymi kolumnami z tarnobrzeskich parafii.

26 stycznia 2019 r. 

 

 

1. W sobotę 26 stycznia 2019 roku w naszej parafii i po raz pierwszy w naszym mieście mieliśmy możliwość wsłuchania się w koncert kolęd w wykonaniu chóru mieszanego cerkwi pw. św. biskupa Teodozjusza oraz chóru męskiego z cerkwi pw. Wszystkich Świętych Ziemi Czernichowskiej w Czernichowie.

Więcej na stronie: Gość Niedzielny - edycja sandomierska

2. 26 stycznia 2019 roku w Stalowej Woli odbyło się diecezjalne czuwanie w łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi zgromadzonymi na ŚDM w Panamie. Modlitwę rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po Mszy Świętej odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszą parafię reprezentowała młodzież wraz z księdzem Grzegorzem.

Więcej na stronie: Gość Niedzielny - edycja sandomierska

 

20 stycznia 2019 r. - Koncerty Kolęd w naszej świątyni

 

 

1. Podczas niedzielnej Mszy Świętej 20 stycznia 2019 roku o godzinie 10.30 oprawę przygotowała Miejska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Pana Zenona Piekarza. Po zakończeniu Eucharystii odbył się koncert, podczas którego Orkiestra zagrała kolędy i pastorałki, z towarzyszącym śpiewem solistek. Dziękujemy Orkiestrze oraz Tarnobrzeskiemu Domowi Kultury, za występ w naszym kościele.

2. W niedzielę wieczorem mieliśmy możliwość wsłuchać się w kolędy w wykonaniu Parafialnej Scholi. Dziewczęta przygotował nasz Pan Organista Grzegorz.

 

13 stycznia 2019 r. - Spotkanie Kolędników Misyjnych

 

 

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Radomyślu nad Sanem odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po Eucharystii ulicami Radomyśla przeszedł korowód misyjny, który zakończył się agapą.Naszą parafię reprezentowali ks. Grzegorz, Pani Iwona - wychowawca parafialnej świetlicy Caritas oraz dzieci ze świetlicy. Przy tej okazji, serdecznie dziękujemy tym parafianom z bloków przy ul. Skalna Góra, którzy przyjęli dzieci z grupy „Kolędnicy Misyjni” i złożyli ofiarę na cele misyjne. Kolędujące dzieci zebrały 522 zł. Więcej zdjęć: Sandomierski Gość Niedzielny

 

12 stycznia 2019 r. - "Żeglarskie kolędy"

 

 

W naszej świątyni odbyła się już ósma edycja „Żeglarskiej kolędy”, podczas której wystąpił częstochowski zespół Drake. Muzycy z Częstochowy zaprezentowali głównie własne kompozycje oraz kilka opartych na popularnych piosenkach z repertuaru tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Naturalnie w repertuarze nie zabrakło polskich kolęd.
Zespół Drake powstał w 2004 roku, chociaż część jego muzyków z piosnką żeglarską miała do czynienia już od lat 90., kiedy występowali w formacji Sir Francis Drake. Zespół już w pierwszym roku koncertowania odniósł znaczący sukces zwyciężając w na festiwalu „Morskie Opowieści” w Morsku. W następnych dwóch latach zaś zdobywał laury na Shanties w Krakowie oraz na Szantach we Wrocławiu. Więcej zdjęć: Sandomierski Gość Niedzielny

 

6 stycznia 2019 r. - Spotkanie opłatkowe

 

   

W niedzielny wieczór odbyło się spotkanie opłatkowe dla grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Spotkanie rozpoczął ksiądz Proboszcz, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i złożył życzenia noworoczne. Po błogosławieństwie opłatków był czas na składanie sobie życzeń i wspólna modlitwa różańcowa.

 

6 stycznia 2019 r. - Spektakl "Opowieść Wigilijna"

 

 

Młodzież z grupy teatralnej działającej w naszej parafii pod kierunkiem księdza Tomasza, przedstawiła w niedzielne popołudnie spektakl "Opowieść wigilijna". Młodzież przez swój spektakl chciała podkreślić abyśmy pamiętali by Noc Wigilijna zawsze, tak jak i w tej opowieści zbliżała nas do siebie, wyzwalała wzajemną życzliwość, skłaniała nas do współczucia i pomocy biednym, samotnym i cierpiącym. Nigdy o nich nie zapominajmy!

 

6 stycznia 2019 r. - Orszak Trzech Króli

 

Kolejny raz mieliśmy możliwość uczestniczenia w Orszaku Trzech Króli - największych ulicznych jasełkach. Gwiaździsty Orszak rozpoczął się w naszej parafii a zakończył na placu Bartosza Głowackiego. Przed symboliczną stajenką Świętej Rodziny Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon i złożyli dary.

 

ŻYCZENIA NOWOROCZNE – 2019 r.

 

W pierwszy dzień nowego roku my kapłani, życzymy wam Drodzy Parafianie oraz przybyli Goście, waszym rodzinom oraz bliskim, aby Jezus Chrystus, który nadaje sens i właściwy cel naszemu życiu i codziennej aktywności,  w nowym 2019 roku błogosławił Waszym dniom. Życzymy, by ten nowy rok  był czasem opromienionym Bożymi łaskami, czasem przemożnej opieki Bogurodzicy  i świętych Patronów. Niech panuje w nim miłość wzajemna, pokój i zgoda.

Szczęśliwego i błogosławionego Nowego 2019  Roku! Szczęść Wam Boże!

 

Ogłoszenie:

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w najbliższą niedzielę będą mogli złożyć swój dar, czyli środki czystości oraz słodycze dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy zatem o zabranie z sobą jakiegoś daru i przekazanie go na zakończenie Orszaku.