Dzieciątko Jezus

Kalendarz

maj 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj44
mod_vvisit_counterWczoraj269
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1613
mod_vvisit_counterW zeszłym Tygodniu1496
mod_vvisit_counterTen miesiąc8907
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13300
mod_vvisit_counterWszyscy1590735
We have: 6 guests online
Your IP: 54.80.81.223
 , 
Today: Maj 24, 2018

Prace wznowiono po Święcie Trzech Króli. Do końca stycznia 2003 roku ułożono w całym kościele posadzkę, z płytek ceramicznych,  zamocowano na ścianach i suficie sztukaterię, pomalowano ściany i sufity . Zawieszono w nawie głównej i bocznej na sufitach po dwa zwisające żyrandole, a na ścianach dano boczne oświetlenie. Przy suficie zainstalowano punktowe lampy podświetlające sztukaterię. Oświetlono wnękę nad tabernakulum w głównym ołtarzu, krzyż i zagłębienie z figurą Chrystusa Króla. Zakończono budowę schodów z nawy głównej na balkon (chór). Ustawiono w nawie głównej jak też bocznej oraz na chórze ławki dla około 300 osób.

Drugiego lutego 2003 roku w święto Matki Bożej Gromnicznej wnętrze kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla , po prawie trzy miesięcznej przebudowie, zostało oddane do użytku parafian. Do zakończenia wnętrza pozostała wymiana tymczasowych głośników, oraz wstawienie organów.

Parafianie widząc zaangażowanie ks. prałata Józefczyka, który nie tylko pilnował prac przy adaptacji obiektu na kościół ale również jak tylko zaistniały warunki i możliwości (po zabudowaniu ołtarzy), odprawiał Msze święte, zazwyczaj osobiście w niedzielę i święta o godzinie 8.30 i 10.00 oraz dodatkowo o godzinie 16.00 nieszpory połączone z odmawianiem różańca świętego. Od lutego 2003 roku ks. prałat Michał Józefczyk wprowadził codzienną Mszę świętą o godzinie 18.00. Ksiądz Michał organizując życie duchowe dla osób starszych, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogli uczęszczać do kościoła OO. Dominikanów, zaskarbił sobie uznanie wśród miejscowych mieszkańców. Samorzutnie mieszkańcy zakupili do świątyni gong, dzwonki i sygnaturkę na wejście do ołtarza , puszkę na komunikanty, monstrancję z kustodium i kielich z pateną. W pierwszy czwartek lutego odbyło się poświęcenie naczyń liturgicznych z pierwszym wystawieniem w monstrancji Najświętszego Sakramentu.

Stopniowo dokupowywane były przez zatroskanych mieszkańców dalsze naczynia, szaty i sprzęt liturgiczny, dla potrzeb przyszłej parafii. Co tydzień można było zauważyć kolejne zmiany w wyglądzie kościoła. Na niedzielę 16 marca 2003 r. założono nowe głośniki w całym obiekcie kościelnym , nowe mikrofony przy ołtarzu, kazalnicy i na chórze przy organach oraz zainstalowano w zakrystii nowy wzmacniacz. Zawieszonych zostało w nawie głównej 15 stacji drogi krzyżowej (piętnasta - zmartwychwstanie dla symetrii), specjalnie wykonanej dla tego wystroju kościoła, przez plastyka amatora z „Serbinowa” w Tarnobrzegu pana Stanisława Dudka, który wykonał również w kościele odpowiednie do ołtarzy sztukaterie wnętrza.

Od 1 marca do opieki duszpasterskiej w kościele Chrystusa Króla został decyzją ks. bp. Andrzeja Dzięgi skierowany kapłan, ks. Adam Marek, który zastąpił w posługach duchowych ks. Michała Józefczyka odprawiając Msze św., spowiadając i sprawując nabożeństwa. W dniu Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny 25 marca ks. Adam Marek przyjął 23 deklaracje tych, którzy podjęli się, duchowej adopcji dzieci poczętych. Równocześnie zobowiązał te osoby do codziennego odmawiania w tej intencji odpowiedniej modlitwy i dziesiątka różańca , przez okres 9 miesięcy to jest do Świąt Bożego Narodzenia. Osoby przyjmujące adopcję dziecka jako symbol tego wydarzenia przyjmowały zapaloną świecę z rąk ks. Adama.

Trzydziestego marca rozpoczęły się w tym kościele pierwsze rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych. Prowadził je ks. Janusz Obłój wikariusz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W niedzielę głosił nauki na Mszach św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00 a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00 do środy łącznie. Sakrament pokuty - spowiedź święta odbyła się w środę od godz. 16.00. Spowiadali księża z okolicznych parafii. O godz. 17.00 odprawiona została Msz św. i zakończenie rekolekcji na której podziękowaliśmy ks. Januszowi za wygłoszone Słowo Boże i modlitwę.

Polecane strony