Pamięć i przebaczenie

11 lipca 2018 roku w naszej świątyni zorganizowane zostały obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu, w związku z  75. rocznicą wołyńskiej tragedii. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Marka.

Po Mszy św. przy tablicy upamiętniającej polskie ofiary ludobójstwa na Wołyniu, stojącej na placu przykościelnym, odbyła się krótka manifestacja patriotyczna, podczas której oddano hołd pomordowanym na Wschodzie.

30-lecie święceń kapłańskich Księdza Proboszcza

W niedzielę 24 czerwca 2018 roku odbyła się uroczysta Msza św., podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. Proboszcz Adam Marek.

Ksiądz Proboszcz, który święcenia przyjął 30 lat temu, odebrał życzenia od Parafian, przedstawicieli wspólnot, organizacji działających na terenie parafii oraz p.o. Prezydenta Miasta Kamila Kalinki, poszczególnych grup społeczności parafialnej, lektorów, uczniów Gimnazjum w Łubowie a także Rady Parafialnej. Drogi Jubilacie! Mija 30 lat odkąd przyjąłeś święcenia kapłańskie i odprawiłeś swoją pierwszą mszę świętą. Każda taka rocznica jest wspomnieniem powołania i słów „pójdź za mną”. To wołanie kazało Ci opuścić dom rodzinny i pójść drogą, którą wyznacza Bóg. Księże proboszczu, przez te lata Twoja barka cumowała w różnych miejscach. Cieszymy się bardzo, że przybyłeś do naszej parafii i pragniemy bardzo podziękować, że jesteś z nami, że walczysz o nasze dusze, że prowadzisz nas do Boga, uczysz miłości do Jezusa i Jego Matki Najświętszej Marii Panny. Księże proboszczu, to kapłan prowadzi człowieka od chrztu świętego, aż po krzyż na mogile i wskazuje nam drogę do nieba. Cieszymy się bardzo, że Bóg przyprowadził Cię do nas i mamy nadzieję, że jeszcze wiele rocznic zarówno Twoich jak i naszych będziemy świętować razem. Z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich składamy Ci czcigodny jubilacie najlepsze życzenia, niech dobry Bóg obdarza Cię zdrowiem przez długie lata, niech da Ci siły byś dalej szedł jego drogą, niech Chrystus, któremu kiedyś zaufałeś będzie przy Tobie i niech Cię umacnia i strzeże, a Matka Boska niech zawsze ma Cię w swojej opiece. Szczęść Boże!

Jerycho Różańcowe

Obchody Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej
W piątek 15 czerwca Mszą Świętą koncelebrowaną przez Księży Proboszczów rozpoczęło się Jerycho Różańcowe w naszym Dekanacie. Po Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wszyscy zebrani modlili się w intencji naszej Diecezji. Następnie trwała modlitwa poszczególnych wspólnot do godziny 24.00, wtedy sprawowana była Eucharystia w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej trwała modlitwa do 7.00 rano, wtedy sprawowana była Eucharystia w intencji wspólnot parafialnych, po niej trwała Adoracja do godziny 18.00. Jerycho zakończyło się Mszą Świętą o godzinie 18.00.
W sobotę także w Sandomierzu odbyły się Centralne Uroczystości z racji 200-lecia naszej Diecezji. Eucharystii przewodniczył JE Arcybiskup Salvatore Penacchio - Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosił JE Arcybiskup Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. Mszę Świętą koncelebrowało prawie 30 arcybiskupów i biskupów z Polski i zagranicy oraz wielu kapłanów. Po Eucharystii w ogrodach seminaryjnych odbył się Piknik Jubileuszowy. W obchodach wzięła udział liczna delegacja naszych parafian.

Sierpień 2018

 

19 sierpnia 2018 r. - XX Niedziela Zwykła PDF
12 sierpnia 2018 r. - XIX Niedziela Zwykła PDF
05 sierpnia 2018 r. - XVIII Niedziela Zwykła PDF

 

Lipiec 2018

 

29 lipca 2018 r. - XVII Niedziela Zwykła PDF
22 lipca 2018 r. - XVI Niedziela Zwykła PDF
15 lipca 2018 r. - XV Niedziela Zwykła PDF
08 lipca 2018 r. - XIV Niedziela Zwykła PDF
01 lipca 2018 r. - XIII Niedziela Zwykła PDF
 

 

Czerwiec 2018

 

24 czerwca 2018 r. - XII Niedziela Zwykła - PDF